Валентин Наливайченко: маємо провести низку законодавчих змін як країна-майбутній член ЄС

Україна отримала статус кандидата на вступ до ЄС.

Що далі? Тепер маємо провести низку законодавчих змін як країна-майбутній член ЄС.

Серед таких змін до законодавства, які нам треба цього року ухвалити у Верховній Раді, відзначу необхідність ратифікації Римського Статуту Міжнародного кримінального суду.

Цей міжнародний Трибунал був створений у 1998 році для розслідування та переслідування осіб, звинувачених у геноциді, воєнних злочинах та злочинах проти людяності. Це перший Трибунал, який діє на постійній основі.

Україна підписала Римський Статут Міжнародного кримінального суду ще 20 січня 2000 року, але до сьогоднішнього дня не ратифікувала його.

Загарбницька війна росії проти України посилила і до того гостру необхідність ухвалити законопроект про ратифікацію (затвердження) Римського Статуту. Адже ми прагнемо притягнути до кримінальної відповідальності політичне і військове керівництва російської федерації за геноцид Українського народу, злочини проти людяності та воєнні злочини на території нашої держави.

Ратифікувавши Статут, Україна отримає право вносити кандидатуру судді Міжнародного кримінального суду від України та брати участь у виборах прокурора Міжнародного кримінального суду.

А головне, приєднання до Римського Статуту – це прямий шлях до відновлення Справедливості, це механізм покарання агресора за звірства проти українців. Це також можливість для оперативного розслідування та покарання за воєнні злочини та злочини агресії всієї кремлівської верхівки.

То чому зволікаємо?

Валентин Наливайченко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 27 червня 2022 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова