Валентин Наливайченко: Базове навчання мобілізованих та контрактників повинно тривати більш як два місяці 

Треба казати людям правду.

Щодо навчання мобілізованих. Так, навчальні центри наповнені зараз новобранцями.  

І як народний депутат знаю від громадян України, що навчання мобілізованих скорочується з 2 місяців (які передбачені законом) до півтори. Так говорять людям в ТЦК, так фактично відбувається в конкретних навчальних центрах.

Будемо у парламенті наступного тижня з військовими розбиратися, чим можемо як законодавці підтримати навчальні центри і як можна змінити ситуацію, щоб навчання було 2 і більше місяців.

Чому ж новобранців не відправляють на навчання за кордон? Наголошую: у  Європі ніколи не навчали щойно мобілізованих, тобто не фахових військових.

До країн-членів НАТО завжди відбирали фахових військових за конкретними спеціальностями. Наприклад, для того, щоб навчати персонал з обслуговування F-16, мобілізованого не візьмеш. Це має бути військовий з технічною освітою, з досвідом в Україні у військово-повітряних силах, знанням мови. Детектор брехні також треба пройти, щоб не потрапив агент російський туди.

Навчання мобілізованих зараз Міністерство оборони і Генштаб вирішує в навчальних центрах в Україні. І важливо, щоб підготовка наших захисників відбувалася ефективно і так, як передбачає закон!

Моя позиція: базове навчання мобілізованих та контрактників – більше двох місяців. Навчання бойовими офіцерами та сержантами. Належне фінансування та забезпечення навчальних центрів: харчування, побут, належні умови проживання та гігієни.

Валентин Наливайченко, народний депутат від «Батьківщини», Телеграм, 29 травня 2024 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова