На тлі економічної кризи й для подолання інфляції Європа застосовує практику зниження ставок ПДВ. Україна має йти тим же шляхом. У Верховну Раду вже подано відповідний законопроєкт, що дозволить розв’язати питання конкурентоздатності наших підприємств поряд з аналогічними європейськими.
Про це в ефірі телеканалу LIVE заявив заступник голови партії «Батьківщина» Вадим Івченко.
«Зменшення ставки ПДВ – це питання не про кардинальне зменшення вартості продуктів харчування. Це скоріш питання конкуренції з аналогічними підприємствами, які знаходяться в тому числі і на території Європейського союзу. Подібні підприємства там і раніше отримували колосальну підтримку від держави, і їхні ціни навіть при однаковій собівартості виробництва вже тоді були значно нижчими, ніж в Україні», – наголосив депутат.
Він зауважив, що Україні, крім ПДВ, потрібно зробити ще чимало кроків для того, аби підтримати вітчизняного товаровиробника.
«Для зниження вартості продуктів харчування і, що головніше, для підтримки нашого товаровиробника, окрім зниження ПДВ, також потрібні й точкові дотації переробним підприємствам, і дотації на ту продукцію, яка вважається соціальною. Потрібно використовувати інструменти аграрного фонду для здешевлення посівної: наприклад, закупивши та надавши фермерам мінеральні добрива або посівні матеріали вітчизняної селекції плюс дешеві кредити для тих, хто сьогодні займається виробництвом і переробленням соціально значущих продуктів харчування. І це тільки невелика кількість кроків які має робити держава, аби підтримати в цей складний час і українського споживача, і українського товаровиробника!» – зазначив Вадим Івченко.
Також політик нагадав, що термінового розв’язання питання чекає і Держрезерв.
«Нарешті потрібно розв’язувати питання з Держрезервом, який останніми роками перетворився на непотрібний механізм в країні, оскільки постійно зменшується планка закупівель до нього. І замість чотирьох місяців, протягом яких Держрезерв мав би в разі потреби забезпечувати життєдіяльність країни, товарів в ньому є бодай на місяць. Рішення вкрай нестратегічне й ухвалювалося воно всіма попередніми урядами починаючи з 2014 року» – підсумував політик.