Вадим Івченко: Земельний закон, який намагається протягнути влада, призведе до занепаду сільських територій

На мій погляд, законопроєкт «Про обіг землі» спочатку має врегулювати головні критерії її обігу.

1. Розвиток сільських територій. Тобто, законопроєкт має дати відповідь, яким чином буде розвиватись сільська територія. Зараз же маємо ситуацію прямо протилежну – якщо люди продадуть свою землю, то в селі їх нічого тримати не буде. Села спустошуватимуться і зникатимуть.

2. Залучення молоді в сільське господарство. Потрібно було визначити стимули, які дасть держава для залучення молоді. В інших країнах молоді, яка хоче працювати на землі й переїздить в село всією родиною, пропонують дешеве кредитування, розстрочку платежів і можливість отримати землю. В запропонованому урядом законі це взагалі упущено.

3. Визначити, серед кого має відбуватись обіг землі. А спочатку він має відбуватись винятково серед тих, хто особисто займається сільським господарством, створює господарства, живе в селі, бере кредити, створює робочі місця, логістику, місця для зберігання, а не для тих, хто просто зароблятиме на здачі землі в оренду.

Якщо ж законопроєкт «Про обіг землі» буде прийнято в запропонованому вигляді, то прогнозую, що за 5-7 років в Україні докорінно буде змінена структура сільського господарства. І це точно не піде на користь ні економічному розвитку країни, ні покращенню життя українців!

Вадим Івченко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 12 лютого 2020 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова