«Батьківщина» підтримала законопроект про освіту, оскільки фракції вдалось максимально досягти компромісу та відстояти необхідні правки.
Про це повідомив народний депутат, член фракції Вадим Івченко під час прямого ефіру на телеканалі «Рада».
«У переддень голосування за закон про освіту фракція «Батьківщина» працювала з представниками профспілки та педагогами і вивчала кожну правку — яку потрібно ставити на підтвердження, яку голосувати. Після ухвалення закону я отримав декілька телефонних дзвінків, і люди висловлювали підтримку нашим діям під час розгляду законопроекту №3491-д», – зазначив він.
Івченко наголосив, що саме завдяки депутатам фракції вдалося відстояти норму, яка була у першому читанні, щодо встановлення мінімальної зарплати для вчителів на рівні трьох мінімальних заробітних плат.
«Те, що у другому читанні було запропоновано чотири прожиткові мінімуми замість трьох мінімальних заробітних плат — це чиста маніпуляція. Адже сума була б на 3 тис. грн меншою. Нам вдалось відстояти цю норму», – пояснив депутат.
Окрім того, парламентар звернув увагу на декілька норм, які завдяки позиції фракції були залишені в законі: «Ми вирішили питання щодо недопущення приватизації навчальних закладів, наприклад, за борги або під заставу. Також вдалось захистити майно та землю від концесії та оперативного управління. Зміни до Земельного кодексу тепер не стосуватимуться тих вузів, навчальних та позанавчальних закладів, які не мають ліцензії. Вдалось залишити норму й щодо безоплатного забезпечення учнів навчальними посібниками та навчальними матеріалами, на яких наполягатиме вчитель».
Вадим Івченко зазначив, що депутатам від «Батьківщини» також вдалося залишити в законі норму щодо довезення дітей до школи та вирішити питання щодо людей із вадами зору, слуху, опорну-рухового апарату.
«Законом у другому читанні пропонувалось, щоб дитина сама оплачувала собі за проїзд. А якщо немає грошей, то що, нема й освіти? Нам вдалось відстояти цю норму. Окрім того, залишили незмінним питання щодо медичного обслуговування, яке хотіли замінити на профілактичний огляд», – зауважив політик.
Вадим Івченко підсумував: «Депутати змогли консолідуватись та дати 255 голоси за цей, на мою думку, найпідготовленіший закон з усіх, які в уряді називають «реформами». Маю надію, що він піде на користь освітянам».
Як вже повідомлялося, лідер фракції Юлія Тимошенко пояснила, що «Батьківщина» запобігла масовому скороченню шкіл, зокрема в сільській місцевості, та зменшенню кількості вчителів і викладачів.
Вона також заявила, що фракція запобігла корупційній моделі створення на базі навчальних закладів «таких собі спільних підприємств із приватними компаніями, які б могли потім претендувати на землю, гуртожитки, будинки освітніх закладів».