Вадим Івченко: Законопроєкт щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції суперечить заявленій політиці уряду про підтримку дрібних сільгоспвиробників

Знову хочу зупинитись на законопроєкті №3131 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції».

Є доволі велика ймовірність внесення його наступного тижня на розгляд парламенту. Серед головних нововведень – введення системи оподаткування для власників земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які займаються їх самостійним обробітком «з метою виведення з тіні ринку оренди сільгоспземель та доходів, що отримуються від використання таких земель їх власниками та користувачами».

Я погоджуюсь з тим, що платити за використання природних ресурсів повинні всі. Але вважаю, що це має відбуватись персоніфіковано: малі – мало, великі – багато. Цей законопроєкт ставить в однакові умови як господарства, що обробляють декілька гектар землі, так і ті підприємства, що обробляють тисячі гектарів.

Закон також вдарить по українцях, які тільки починають працювати на 20-50 га власної землі, тобто по самозайнятому населенню, яке вчиться господарювати в Україні.

За деякими підрахунками середній дохід з одного га землі складає приблизно 2,5 тисячі гривень. А сплатити потрібно буде 1400 гривень.

Все це виглядає як намагання віджати землю в одноосібників, а не реальна спроба вирішити проблему тіні. І абсолютно суперечить заявленій політиці уряду щодо підтримки дрібних сільгоспвиробників.

Вадим Івченко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 25 червня 2020 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова