Вадим Івченко: Законопроект про приватизацію – це банальний розпродаж підприємств

«Батьківщина» не підтримала законопроект про приватизацію державного майна, оскільки вважає його поверховим.

Про це заявив народний депутат від фракції Вадим Івченко у прямому ефірі «5 каналу».

Він нагадав, що «Батьківщина» вимагали доопрацювати всі спірні положення відповідного документу.

«Скільки ж коштує все те майно, яке бажаємо виставити на приватизацію? Які є запобіжники від корупційного розподілу та продажу, що відбуватиметься із землею, на якій розташоване підприємство, чи захищені робітники працюючих підприємств від втрати роботи? І це тільки декілька запитань, на які даний законопроект не дає відповіді. Тобто це просто дозвіл на продаж без будь-яких застережень», – пояснив порлітик.

На думку Вадима Івченка, ця приватизація, по суті, є розпродажем спільної власності всіх громадян країни.

«Натомість інтереси простих жителів цим документом не тільки не захищаються, але і взагалі не беруться до уваги. Що отримає простий громадянин після проведення приватизації? Він має розуміти, чи буде в нього робота, чи зможе він особисто щось отримати від приватизації цього підприємства.  У попередніх законах це було закладено: 10 % дозволялось корпоратизувати, щоб люди могли купити акції та стати співвласниками підприємства. А цей закон таку норму скасував», – наголосив депутат від «Батьківщини».

Він також зауважив, що в законопроекті прописана система, яка дозволить купляти підприємства  за заниженою ціною: «Якщо за якихось умов конкурс не відбувся, то учасники втрачають відносно невеликі кошти (десь до 70 тис. грн). Але на наступний конкурс це підприємство виставляється вже за заниженою ціною. І так можна робити декілька разів!»

Окрім того, Вадим Івченко повідомив, що в законі відсутні реальні запобіжники від купівлі підприємств країною-агресором.

«Ми маємо цією приватизацією надати поштовх для розвитку економіки України, а не перетворити приватизацію на банальний розпродаж майна за заниженими цінами», – підсумував політик.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова