Вадим Івченко закликав Раду підтримати законопроект щодо пільг на отримання землі учасникам АТО

Народний депутат від «Батьківщини» Вадим Івченко закликав Верховну Раду підтримати законопроект щодо пільг на отримання землі учасникам АТО (№7511).

Представляючи відповідний документ, він зазначив, що вже декілька років учасники АТО, сім’ї загиблих в АТО та під час Революції Гідності намагаються отримати гарантовану їм державою землю.

За словами політика, на жаль, воїнів АТО використовують у різних корупційних схемах, коли їм начебто виділяють земельні ділянки, які вони відразу ж продають, і наділи «осідають» у руках певних аферистів.

«Тому ми запропонували механізм, де говоримо про те, що воїни АТО, ті, хто безпосередньо був задіяний у Революції Гідності, їхні родичі можуть відмовитися від землі. Тому що, фактично, її на всіх не вистачає. Вони можуть отримати компенсацію із державного, обласного, місцевого бюджету. Фактично, ми пропонуємо монетизацію деяких пільг безпосередньо учасникам АТО», – зазначив Вадим Івченко.

За відповідними розрахунками, компенсація взамін землі становитиме близько 78 400 гривень.

Депутат також поінформував, що до 2018 року із заявами щодо отримання земельних ділянок звернулися 180 тисяч учасників Антитерористичної операції, надано дозволів на розробку документації понад 135 тисячам осіб, а це 72%. Відмовили у наданні дозволу понад 46 тис. учасників АТО.

Політик розповів також про звернення від представників місцевої влади, які говорять про те, що у них немає земель. Депутат запропонував закласти у бюджетах кошти для монетизації цієї пільги.

«Постійно відбувається ротація, учасники АТО повертаються. Сьогодні у Києві приблизно 20 тисяч АТОвців, які потребують земельних ділянок… але вільної землі немає. Тому запропонований механізм дозволить підтримати ветеранів», – підсумував нардеп.

Вадим Івченко звернувся до депутатів з проханням підтримати закон, щоб прибрати тіньовий обіг землі, і дати реальну підтримку та реальні кошти нашим ветеранам.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова