Вадим Івченко: Втілення у життя принципу «платити має агресор» – моральний та юридичний обов’язок усього цивілізованого світу

Минуло вже 20 місяців війни, а ЄС і досі не напрацював правову основу вилучення заморожених державних активів росії. 

Нагадаю, що більшість російських валютних резервів, заморожених країнами, які брали участь у санкціях на початку війни москви з Україною, перебувають у ЄС. З них 180 мільярдів євро належать бельгійському Euroclear, найбільшому у світі депозитарію цінних паперів. Заяви ж використати мільярди доларів заморожених російських активів для відновлення України лишаються лише заявами…  В той самий час наша країна вимушена просити у демократичного світу мільярди доларів для підтримання економіки.

Деякі країни не йдуть на цей крок, адже стурбовані можливими ризиками для фінансових ринків. Інші – хочуть отримати запевнення у тому, що їм не доведеться нести всі юридичні та фінансові ризики, пов’язані з таким безпрецедентним кроком.

Україна дуже очікує від європейських колег фінального рішення з цього питання. Адже втілення у життя принципу «платити має агресор» – моральний та юридичний обов’язок усього цивілізованого світу!

Вадим Івченко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 7 листопада 2023 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова