Вадим Івченко: Ми вимагаємо від спікера внесення законопроекту щодо повернення відшкодування ПДВ

Народні депутати України вимагають від Голови Верховної Ради внесення до порядку денного наступного тижня законопроекту щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур (№7403-2).

Про це з трибуни Верховної Ради заявив народний депутат від фракції «Батьківщина» Вадим Івченко.

«7 грудня під час ухвалення змін до Податкового кодексу правкою №180 парламент скасував відшкодування експортного ПДВ з олійних культур та сої. При впровадженні цієї норми майже на 20% впаде ціна на сою у трейдерів. Впровадження норми також призведе до втрати величезних коштів у сільгосптоваровиробників», – пояснив політик.

Він нагадав, що аграрний комітет і 22 депутати ще в лютому підписали звернення з проханням негайно винести в зал для голосування законопроект №7403-2, яким відтерміновується на півтора року запровадження цих норм.

«Але і досі нічого не відбувається!» – наголосив народний депутат.

Вадим Івченко також зазначив, що сьогодні попереджувальні страйки проходять у Кіровоградській, Херсонській, Черкаській, Чернігівській, Вінницькій, Рівненській, Хмельницькій та Полтавській областях. Аграрії перекрили основні автомагістралі, вимагаючи повернення відшкодування ПДВ.

«Якщо керівництво парламенту не поставить відповідний законопроект до порядку денного на наступному тижні, щоб депутати своїми голосами надали йому оцінку та скасували ці зміни, ми обіцяємо діяти більш радикально. Зокрема, аграрії приїдуть до Києва і до Верховної Ради», – наголосив Вадим Івченко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова