Вадим Івченко: Відсутність стратегії та комплексного бачення розвитку аграрного сектору можуть призвести до кризових явищ із продуктами харчування

Неправильна як цінова, так й аграрна політика уряду в цілому, цілком вірогідно може призвести до введення «продуктових карток». І непотрібно виправдуватись турботою про незаможні верстви населення! 

Найперше, що потрібно зробити – навести лад в регулюванні експорту продуктів харчування за кордон: за останніми даними Україна увійшла у ТОП-5 країн за поставками агропродукції до ЄС. Що стосується пшениці – то темпи експорту вражають!

Це тягне за собою зменшення асортименту продуктів в Україні, а це, в свою чергу – підняття цін. Адже всі розуміють, що саме конкуренція рушійна сила для зниження вартості. І, звісно, працюючі антимонопольні органи.

Звичайно, варто окремо звертати увагу на політику імпортозаміщення. Виробникам продуктів харчування першої необхідності має надаватись державна підтримка. Цих продуктів повинно бути вдосталь в українських магазинах.

Відсутність стратегії та комплексного бачення розвитку аграрного сектору призводить до  подібних кроків. Як це змінити? Зазвичай, влада «призначає» винуватого і звільняє його. Але, як ми бачимо протягом останніх років, ситуація все погіршується. Потрібно міняти весь уряд!

Вадим Івченко, заступник Голови партії «Батьківщина», Facebook, 11 січня 2022 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова