Вадим Івченко: Уряд має переглянути підтримку для дрібного фермера

«Батьківщина» підтримує ратифікацію фінансової угоди з Європейським інвестиційним Банком.

Про це повідомив народний депутат, член фракції «Батьківщина» Вадим Івченко з трибуни Верховної Ради.

За його словами, угодою з Європейським інвестиційним Банком передбачено залучення кредиту в розмірі 400 млн євро для розширення можливості фінансування малого і середнього бізнесу в аграрному секторі.

Він зазначив, що фракція завжди наполягає на тому, що допомога найбільше потрібна дрібним та середнім фермерським господарствам.

«Нам треба реформувати фонд підтримки фермерських господарства у платіжне агентство, яке буде акумулювати всю допомогу. Наведу декілька цифр з офіційної статистики державної фіскальної служби. Наразі в Україні діє 51 тисяча суб’єктів сільського господарювання. 44,5 з них обробляють до 500 гектарів. У 2015 році 27 тисяч суб’єктів обробляли менше 500 гектарів. Сьогодні це 20 тисяч, на 7 тисяч менше, або на 300 тисяч гектарів», – пояснив Вадим Івченко.

Народний депутат додав: «Якщо раніше в обробітку було 2 мільйони гектарів, то сьогодні – це 1 мільйон 730 тис. га».

«Куди зникли ці гектари? У кого вони в оренді? Хто на них господарює? Натомість інша статистика говорить, що аграрні латифундисти постійно нарощують свої земельні банки: на 200 тисяч гектарів щорічно!» – наголосив парламентар.

Вадим Івченко також переконаний, що уряду слід переглянути види підтримки для дрібного фермера.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова