Вадим Івченко: Урядовий законопроєкт нівелює роль профспілок

Профспілки України просять парламент підтримати альтернативний урядовому законопроєкт №5388-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції трудових відносин».

Про це з трибуни Верховної Ради заявив народний депутат, заступник Голови партії «Батьківщина» Вадим Івченко.

Він, зокрема, підкреслив, що цей законопроєкт дійсно регулює трудові відносини на відміну від урядового, який нівелює роль профспілок у трудових відносинах.

«Альтернативним законопроєктом ми значною мірою зменшуємо бюрократичне навантаження завдяки спрощенню регулювання праці та скороченню зайвих бюрократичних процедур у сфері регулювання трудових відносин. Зокрема,  спрощується процедура розірвання трудового договору, скорочується, на відміну від чинного законопроєкту,  термін попередження працівника про зміну умов договору, спрощується ведення  суб’єктом малого підприємництва документів, пов’язаних із трудовими відносинами. Суб’єкт малого підприємництва самостійно визначає обсяг кадрових документів та документів з питань охорони праці, які підлягають оформленню та обліку тощо» – зазначив депутат.

Він також нагадав, що Генеральний Секретар міжнародної конфедерації праці Шаран Бароу, організація якого налічує 200 мільйонів людей, а також Європейська Конфедерація праці, яка налічує 45 мільйонів учасників, підготували спільний лист до Президента, Голови Верховної Ради, до Міністра соціальної політики, в якому вони вказують, що урядовий законопроєкт суперечить світовим трудовим стандартам.

«Альтернативний законопроєкт було напрацьовано спільно з Федерацією профспілок, і саме він значно зменшує бюрократичне навантаження і спрощує регулювання праці. Вони просять підтримати саме його. Закликаю всіх депутатів не нищити трудові відносини, як це пропонує уряд», – закликав Вадим Івченко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова