Наданий бюджет і податкові нововведення, які сьогодні пропонуються урядом, вказують на згортання допомоги та підтримки аграрного сектору та товаровиробника.
Про це зазначив народний депутат від фракції «Батьківщина» Вадим Івченко.
«Аграрний сектор сьогодні є найбільш динамічною та перспективною галуззю української економіки. Сільське господарство – експортна галузь №1 у країні, яка забезпечує 14% загального обсягу ВВП. За 9 місяців цього року аграрному сектору вдалося забезпечити обсяг експорту продукції на рівні 10,4 млрд дол. (це 37% валютних надходжень від експорту всіх товарів)», – повідомив він.
Депутат від «Батьківщини» зауважив, що бюджет скасовує спеціальний режим оподаткування сільського господарства, а щодо об’єднаного податку або фіксованого сільськогосподарського податку вводиться норма річного обороту у два мільйони, «що просто неприйнятно».
«Бюджет Міністерства аграрної політики зменшений порівняно з 2015 роком майже на третину або на 1,1 млрд грн», – додав Івченко.
Враховуючи такі цифри, він запевнив, що аграрний комітет, аграрії та сільгосптоваровиробники зроблять все, «щоб в такому форматі аграрної підтримки цей бюджет не був прийнятий».
Окрім того, народний депутат зазначив, що парламентські фракції розпочали консультації щодо цього питання.
«Існує єдиний можливий на сьогодні компроміс: скасовуємо спеціальний режим ПДВ тільки для продукції рослинництва. До того ж усім експортерам продукції рослинництва повертаємо експортне ПДВ. Залишаємо спеціальний режим для тваринників усіх категорій, для тих, хто займається ягідництвом, садівництвом, виноградарством. І єдиний податок (або сільськогосподарський) залишається на тому ж рівні, як і у 2015 році», – наголосив він.
Як пояснив Вадим Івченко, «забираючи в галузі майже 19,8 млрд грн через скасування спеціального режиму оподаткування і даючи тільки 100 млн на відшкодування відсоткових ставок аграріям – це просто знущання».
«Це показує те, що зараз аграрний комплекс, хоч і є провідним, але далеко не в першому пріоритеті діяльності уряду. У нас є достатньо голосів, аби не дати прийняти цей руйнівний для галузі документ», – наголосив політик.