Вадим Івченко: Уряд мусить якнайшвидше розглянути питання продовольчої безпеки країни

Після виходу з карантину країну може очікувати значне підвищення цін на продовольчі товари, адже погодні умови майже повністю знищили врожай зернових в південних областях України. Водночас аграрії Одещини, Миколаївщини, Херсонщини потребують допомоги від держави.

Про це заявив заступник Голови партії «Батьківщина», народний депутат Вадим Івченко під час виступу у Верховній Раді.

«Пшениця в деяких областях загинула майже повністю. Ріпаку втрачено 75%. Фермери прогнозують втрати на гектар – до 10 тисяч гривень. Ті, у кого в обробці 100 гектарів, матимуть втрати в мільйон гривень. Це величезні кошти для українського села та нашого сільського господарства. Фермери, аграрні асоціації, обласні державні адміністрації постраждалих областей б’ють на сполох та звертаються до уряду й депутатів з проханням про допомогу», – наголосив Вадим Івченко.

Політик нагадав що депутати партії «Батьківщина» зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт, в якому запропонували направити зі стабілізаційного фонду 1,5 мільярда гривень на підтримку аграріїв Одещини, Херсонщини та Миколаївщини. Утім, цей документ, зауважив Вадим Івченко, досі не розглянутий профільним комітетом.

Водночас народний депутат звернув увагу на критичну ситуацію з запасами продовольства у Держрезерві.

«Деякі країни, попереджуючи у себе продовольчу кризу, вже почали обмежувати вивіз продуктів харчування. А у нас традиційні проблеми в державному управлінні – за результатами перевірки в Держрезерві було виявлено, що «миші з’їли» на 800 мільйонів гривень зерна. А це 150 вагонів зерновозів. Ми знаємо, що у кожної «миші» є прізвище. І це відповідальність правоохоронних органів знайти кожного, хто вкрав у держави колосальну кількість коштів», – зазначив Вадим Івченко.

Сьогодні, переконаний парламентар, потрібно вживати всіх заходів, аби уникнути підняття цін на соціально значущі товари та мінімізувати економічні негаразди в країні.

«Батьківщина» ще півтора місяця тому зареєструвала постанову, в якій запропонувала виділити кошти на поповнення Держрезерву всіма необхідними товарами задля того, щоб уникнути підняття цін на соціально значущі товари. Але й досі ця постанова не розглянута навіть аграрним комітетом. Хоча Рада національної безпеки звернулась до уряду щодо відповідних закупівель. Схаменіться! Давайте все ж розглядати ті закони, які потрібні українським громадянам, і які дозволять мінімізувати економічні негаразди, що сьогодні існують в Україні», – закликав Вадим Івченко.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова