Вадим Івченко: Україні потрібно продавати не сировину, а готову продукцію

Заступник голови партії ВО «Батьківщина» Вадим Івченко висловив виданню «Коментарі» думку, що Україна повинна скорочувати експорт сировини і розвивати переробну галузь.

«Ключовими статтями експорту для України і досі є продукти з низькою доданою вартістю: сировина або товари з низьким рівнем переробки. Наша держава продає сировину тим, хто переробляє її – і часто продає назад Україні готову продукцію. Саме Україні належать перші місця в світі з експорту соняшникової олії, горіхів, ячменю, ріпаку, кукурудзи, пшениці. Ми поставляємо агропродовольчу продукцію до 205 країн світу! На перших щаблях експорту знаходяться також соя, курятина, яйця курячі, борошно тощо.

Частка сільськогосподарської продукції та продовольства у загальних обсягах українського експорту становить близько 40%, забезпечуючи 2/5 надходжень валютної виручки до країни. Хоча Україна може запропонувати і значно ширший асортимент товарів! Тільки прикро, що торгуємо ми переважно товарами з низькою доданою вартістю, яку потім інші переробляють у готову продукцію. А це – додана вартість, яка може вкладатись у розвиток підприємств, у нові виробничі потужності із ще більшим ступенем переробки.

Одним із пріоритетних завдань для уряду і Міністерства агрополітики є терміново розпочати рішучі кроки для того, аби максимальна кількість сировини, яку ми вирощуємо в Україні, тут і перероблялась. Адже це дасть можливості для створення робочих місць, наповнення бюджетів податками, зайнятості в сільській місцевості, а також закріплення ролі України як надійного продовольчого партнера».

Вадим Івченко, народний депутат від «Батьківщини»,  Коментарі, 18 лютого 2021 року

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова