Сьогодні ніхто не згадує про найнижчу за всі часи незалежності капіталізацію українських активів, і, як результат, ціну землі у десять разів дешевшу за середньоєвропейські аналоги.
І це при відсутності незалежної судової влади, підтвердженням чого є численні приклади рейдерства, чиновницького свавілля, безправ’я орендодавців, корупції і, нерідко, саме при потуранні служителів Феміди.
В землекористуванні панує хаос.
Найголовніше – немає фінансово-кредитної підтримки, а також банків, яким селяни могли б довірити найцінніше, – свою землю в заставу.
За останній рік в Україні збанкрутували 23 банки. Які б були масштаби катастрофи, якби в цих банках-банкрутах у заставі була земля?
Перш ніж починати розмову про ринок землі, варто було б розпочати з чіткого і прозорого законодавчого врегулювання земельного законодавства, особливо обсягів продажу «в одні руки», кваліфікаційних вимог, професійного рівня, досвіду роботи на землі, проживання в даній місцевості, фахової освіти тощо.
Домовлятися про кредити на таких умовах, це сприяти подальшому руйнуванню економіки країни. Відповідно, цей кредит Україні не потрібен.
Вадим Івченко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 11 серпня 2017р.