За часів команди Порошенка в Україні не здійснюється державницький підхід до формування аграрної політики.
Про це в ефірі телеканалу ZIK, обговорюючи нову схему розподілу дотацій для аграріїв, заявив народний депутат від фракції «Батьківщина» Вадим Івченко.
«Після скасування спецрежиму оподаткування (1 січня 2017 року), яким користувались 50 тис. агровиробників, влада пообіцяла дати дотації. Наразі ці дотації отримують лише 1706 аграрних підприємств. Більшість з них отримують мізерні дотації, наприклад – 22 або 34 гривні. І лише одиниці отримують мільярди», – повідомив політик.
За його словами, як і минулого року, так і цьогоріч найбільші суми отримують компанії, керівники яких наближені до президента Порошенка.
«Птахофабрики отримують по 160 млн грн. дотацій. Натомість фермери — мізерні подачки! Позаминулого року під час розгляду Податкового кодексу я запропонував обмежити дотації на одну юридичну особу і пов’язаних з нею осіб у розмір не більше 50 млн грн. Парламент таку ініціативу не підтримав. Ось і маємо…», – обурився Вадим Івченко.
Він наголошує на тому, що сьогодні в Україні склалась така ситуація, коли ті, хто реально потребує допомоги, не отримує її.
«Натомість величезні кошти осідають в кишенях експортерів, які і так мають право на відшкодування експортного ПДВ», – додав депутат від «Батьківщини».
На переконання Вадима Івченка, будь-який розвиток аграрного виробництва має бути прямо пропорційний сільському розвитку.
«Держава підіграє великим експортерам замість того, щоб надати доступ до дотацій малим і середнім сільгосптоваровиробникам. Саме вони повинні стати точкою для економічного зростання галузі», – заявив парламентарій.