Вадим Івченко: Треба повернути 60% ПДФО до бюджетів місцевого самоврядування

Сьогодні я зареєстрував три законопроекти №6368, №6369, №6370, направлені на збереження українського села, поселенської мережі, відродження фермерства.

Хочу коротко пояснити, що ж саме я пропоную:

Усім, хто тим чи іншим чином стикається з місцевим самоврядуванням відомо — основне джерело надходження для них було ПДФО. На жаль, нинішня система його сплати не стимулює на місцях зростання економічної активності та розвитку територій.

А тому склалася ситуація, коли бюджети місцевого самоврядування є на понад 50% дотаційними. Тобто коштів не вистачає не те, щоб на відновлення інфраструктури, освіти, медицини, спорту, а й на те, щоб покрити утримання місцевого самоврядування та сплату заборгованостей.

Основне, що пропоную, – повернути 60% ПДФО до бюджетів первинної ланки та запровадити з ними прямі міжбюджетні відносини. А також:

  1. ПДФО, який сплачується за оренду землі, повинен йти до відповідних бюджетів за місцем знаходження землі.
  2. ПДФО на заробітну плату має йти за місцем проживання найманих працівників, а не за місцем реєстрації підприємства. В Україні підприємства, як правило, зареєстровані у великих містах або містах обласного значення, а його працівники, частіше за все є жителями прилеглих територій, зокрема сіл і селищ.
  3. Якщо підприємство або його відокремлений, виробничий підрозділ розташовані у селі, то частину податку на прибуток підприємства він сплачуватиме у це село.

Також маю зазначити, що механізм перерозподілу ПДФО до місцевих бюджетів не призведе до ускладнення адміністрування цього податку підприємствами які його сплачують. Адміністрування цього податку здійснюватимуть органи казначейства.

Тому, після ухвалення цього закону місцеві громади отримають додатковий значний ресурс для свого розвитку.

Щодо державної підтримки фермерства — законопроект пропонує частину задекларованої суми підтримки (закладеної у державному бюджеті) спрямувати на виплати на 1 гектар фермерським господарствам, які мають площу не більше 500, на підтримку сімейних фермерських господарств, сільськогосподарських кооперативів, дорадчої служби тощо.

Це про перші два законопроекти.

Що стосується третього законопроекту, то ним ми надаємо право власнику земельної ділянки достроково розірвати договір оренди чи емфітевзису у разі, якщо він вирішив створити на цій ділянці сімейну ферму або кооператив. А після закінчення договору оренди, цим законопроектом ми скасовуємо переважне право орендаря на його поновлення і пропонуємо цю ділянку виставляти на аукціон.

Також пропоную запровадити поетапність проведення земельних аукціонів: спочатку землю повинні мати право взяти в оренду місцеві громадяни та фермери. Потім проводиться обласний аукціон, і тільки після – Всеукраїнський.

Таким чином, землю зможуть взяти в оренду насамперед не грошовиті олігархи та власники агрохолдингів, а трудівники-селяни, які будуть самостійно її обробляти.

Вадим Івченко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 14 квітня 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова