Вадим Івченко: Сьогодні влада послідовно звужує права та свободи громадян

Сьогодні народний депутат від «Батьківщини» Вадим Івченко разом з представниками профспілок передав до Конституційного суду подання щодо незаконного погіршення умов пенсійного забезпечення окремим категоріям громадян.

Подання стосується закону №911-VIII, внесеного урядом та проголосованого Верховною Радою. Цей закон підвищив вік виходу на пенсію за вислугу років деяким категоріям працівників, зокрема, працівникам авіації, освіти, охорони здоров’я тощо. У зв’язку з важкими умовами праці раніше ці громадяни мали право на пенсію за вислугу років незалежно від свого фізичного віку.

На думку авторів подання і профспілок, цей закон порушує Конституцію, оскільки звужує зміст та обсяг існуючих прав та свобод.

Передаючи документ суддям Конституційного суду, представник фракції «Батьківщина» Вадим Івченко повідомив, що під час проведення зустрічей із громадянами України, вони звертають увагу на те, що не дивлячись на таку зрозумілу норму в Конституції України (стаття 22 «При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод»), за останні роки ухвалено низку змін до чинних законів України, які значно звузили ці права та свободи для громадян.

IMG_0759

«Сьогодні ми просимо визнати неконституційним збільшення пенсійного віку, який дає право для призначення пенсії для працівникам льотного та льотно-виробничого складу, працівникам освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення, артистам театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів. Більшість з них не можуть повноцінно виконувати свої обов’язки після тяжкої праці протягом багатьох років», – зазначив Вадим Івченко під час брифінгу біля Конституційного суду.

Народний депутат також повідомив, що це подання на прохання Спільного представницького органу всеукраїнських об’єднань профспілок та фракції «Батьківщина» також підписали 46 народних депутатів – від усіх фракцій та груп, окрім «Народного Фронту».

«Наша політична сила завжди говорила про те, що непотрібно здавати національні інтереси навіть тоді, коли за це обіцяють певні фінансові преференції. Прошу вас розглянути наше подання, та визначити ці норми як неконституційні. Потрібно зважати, що всі ці новації — це, по-перше, життя людей!» – закликав суддів Конституційного суду України представник «Батьківщини».

Також народний депутат висловив упевненість, що Конституційний суд якнайшвидше призначить засідання з цього питання і народні депутати та представники профспілок зможуть гідно представити це подання перед суддями і домагатись, аби рішення було винесено на користь людей.

IMG_0764

Своєю чергою, заступник керівника Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднаних профспілок Олександр Шубін зазначив, що рішення звернутись до Конституційного суду виникло після звернення профспілки працівників льотного складу щодо того, що їхнє гарантоване законодавством право виходу на пенсію з плином 25 років праці було припинено через внесення змін до законодавства, яким підвищили граничний вік і збільшили пенсійний стаж для виходу на пенсію.

«Головним обґрунтуванням такого рішення було складне економічне становище держави та необхідність затягнути пояси. Однак зазначені вище категорії користувались правом швидше вийти на пенсію через рекомендації медицини праці. Тобто людина, яка працює з постійно підвищеною концентрацією уваги, психоемоційним навантаженням може втратити свої фізичні якості, які дозволяють їй обіймати ці посади раніше, ніж настає пенсійний вік для інших категорій громадян», – зазначив Олександр Шубін.

Він переконаний, що зміни до такого законодавства повинні ухвалюватися винятково за висновками експертів медицини праці.

«До того ж, економічний зиск від даного законопроекту нараховує за даними Пенсійного фонду 36,6 мільйонів гривень. Не думаю, що така цифра може бути співмірною з безпекою українців та правами ниших працівників. Ми надзвичайно вдячні народним депутатам, які підтримали наше звернення і підписали таке конституційне подання», – наголосив заступник керівника Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднаних профспілок.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова