Вадим Івченко: Сьогодні відбувається масштабний наступ на профспілки

Завтра відбудеться засідання Кабінету Міністрів на якому одним з питань буде розгляд законопроєкту «Про дерегуляцію трудових відносин» який розробляло Міністерство економіки.

З великою ймовірністю документ уряд планує погодити. Хоча неодноразово і профспілкові організації, і депутати, і експерти наголошували, що даний закон суттєво розбалансовує трудові відносини. Під приводом «подолання бюрократизації» він значно звужує зміст та обсяги  чинних прав і свобод працівників:

  • спрощуються (на користь власника) положення щодо робочого часу;
  • матеріальну відповідальність у повному розмірі заподіяної шкоди будуть нести усі працівники, що уклали договір. Зараз же вона обмежувалась місячним заробітком;
  • не визначається єдина форма трудового договору: він може бути як в письмовій, так і усній формі. Остання, як розумієте, величезне поле для зловживань та утисків працівника;
  • «лібералізується» процедура випробування;
  • спрощується процедура звільнення, яка, цілком вірогідно, позбавляє гарантій захисту певних категорій осіб, що було в нинішньому трудовому кодексі.

Сьогодні йде масштабний наступ на профспілки, адже вони цим документом фактично усуваються з позицій «повноцінної переговорної сторони», від якої залежить рівень забезпеченості інтересів найманих працівників у відносинах із роботодавцями в межах наявної економічної ситуації. Переваги набувають роботодавці.

Як представник Федерації профспілок у Верховній Раді України планую взяти участь у засіданні цього Кабінету Міністрів і висловлю позицію СПО об’єднаних профспілок з вимогою зняти з розгляду проєкт закону України «Про дерегуляцію трудових відносин»!

Вадим Івченко, заступник Голови партії «Батьківщина», Facebook, 6 квітня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова