Заява Тимофія Мілованова щодо 35 сценаріїв відкриття ринку землі нагадала мені відомий вислів Остапа Бендера про 400 відносно чесних способів відбирання грошей у населення…
Все, що я на сьогодні чув від модераторів аграрних відносин, – «ліквідувати, продати та приватизувати». З позитивних аспектів — президент таки заявляв, що продаж землі сприятиме «розвитку українського фермерства і захисту інтересів насамперед дрібного власника». Хоча до сьогодні в Україні назва «фермер» насправді є сленгом, адже на законодавчому рівні не визначено жодних критеріїв цієї діяльності.
Ліквідація Міністерства аграрної політики: «Щоб не заважало землю продавати?»
Орган, який доволі успішно, окрім іншого, займався питанням експорту аграрної продукції, відкриттям нових ринків, збільшенням квот на поставку продуктів харчування та виконував обов’язки такого собі агарного аташе в інших країнах – буде ліквідовано.
Вважаю це непродуманим та дуже шкідливим кроком! А яким же буде рівень людини у складі департаменту або управління при Мінекономіки, яка займатиметься просуванням української продукції у світоі, чи матиме вона можливість приймати швидкі самостійні рішення, і чи взагалі такий напрямок планується — інформації немає. Хоча вже прогнозую, що її посада викликатиме подив під час переговорів на рівні агроміністрів…
І на останок…
Дуже хотілося б чути замість «продати» і «приватизувати» – дати можливість господарювати та створювати власні господарства; збільшення кількості зайнятих на селі; швидкий перехід від сировинного напрямку до переробки. Держава допомагатиме у розвитку органічного напрямку та залучення 1 млн самозайнятих сільгосптоваровиробників; спрощення системи оподаткування і бухгалтерського обліку. І щоб ці слова були підтверджені реальним фінансовим ресурсом. Хоча, щодо ресурсу, ми його вже доволі скоро побачимо на розгляді держбюджету 2020. І зробимо висновки!
Вадим Івченко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 10 вересня 2019р.