Вадим Івченко: Рішення уряду щодо схвалення стратегії реформування лісової галузі треба скасувати

Після непрозорого, кулуарного розгляду та схвалення 15 листопада 2017 року на засіданні Кабміну «Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року» працівники галузі почали бити на сполох.

Особливе обурення викликало намір створення нового суб’єкта господарювання, управління корпоративними правами якого здійснюватиме Кабінет Міністрів України та імовірна ліквідація державних лісогосподарських підприємств як самостійних суб’єктів господарювання.

Депутати аграрного комітету і «Батьківщини» підписали звернення до прем’єр-міністра і резолюцію з приводу занепокоєння цими новаціями, які, безумовно, не несуть позитивного характеру ні для населення, ні для бюджету відповідних територіальних громад, ні в реформуванні всієї лісової галузі загалом.

Ліквідація державних лісогосподарських підприємств та створення єдиної господарюючої структури в лісовому господарстві буде негативно сприйнята як населенням так і радами різних рівнів і може призвести до соціального вибуху та акцій протесту з боку працівників лісового сектору України та членів їх родин. Тому що це не відповідатиме принципам децентралізації влади. Це також негативно відіб’ється і на бюджетах сільських, селищних рад і об’єднаних територіальних громад. Більшість територій, де знаходяться у нас значні лісові масиви, — це Полісся, Буковина, Прикарпаття, Закарпаття — це підприємства, які дають роботу і є бюджетоутворюючими.

Також маємо говорити про те, що у нас багато орендованих земель, які потребують заліснення. І у нас понад 500 тисяч гектарів самозаліснених сільськогосподарських земель. Під великим питанням залишаються полезахисні смуги, які сьогодні вирубуються на паливо. Фінансування захисних лісів півдня і сходу країни також потребує конкретного вирішення. Адже вони можуть залишитись без охорони через невиплату заробітної плати.

Ми глибоко стурбовані тим, що дана стратегія не була узгоджена ні з аграрним комітетом, ні з Міністерством аграрної політики, ні з відповідними іншими міністерствами, а кулуарно була прийнята урядом. Адже вона має визначати не тільки напрямки розвитку лісового господарства, а й відповідно розвиток сільських територій. Також перспективи і об’єми заготівлі деревини повинні лягти в основу розвитку деревообробної галузі в Україні, як однієї з важливих складових створення робочих місць.

Сьогодні аграрний комітет ухвале відповідне рішення та звернеться до прем’єр-міністра з вимогою негайно втрутитись в ситуацію і скасувати це рішення уряду та підтримати вимоги, про які говорять працівники лісової галузі.

 Вадим Івченко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 6 грудня 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова