Минулого тижня урядовці оприлюднили підсумки 100 днів ринку землі. За цей термін можна або зробити, або зруйнувати дуже багато. Утім сьогодні можна чітко сказати, що цю реформу народ масово не сприйняв. Адже 28 тисяч угод і 70 тисяч гектарів землі – адже це майже ніщо у порівнянні з 6 мільйонами пайщиків і 26 мільйонами гектарами розпайованої землі.
Про це заявив заступник Голови партії «Батьківщина», народний депутат Вадим Івченко під час виступу з трибуни Верховної Ради.
«А де ж інвестиційний бум, де валютне цунамі? Де розблокована міжнародна фінансова допомога? Де масові кредити на придбання землі фермерами? Все це було обіцяно перед протягуванням цієї реформи», – обурився політик.
Депутат зауважив, що ціна на землю сьогодні сягає трохи більше тисячі євро за гектар. А це в десятки разів менше, ніж в середньому в Європейському союзі.
«Сільське господарство України, зокрема земля, дуже цікава для контролю іноземними кампаніями. Зазвичай, вони підтримують інтенсивне сільське господарство, яке має негативні наслідки для довкілля. Мова про забруднення води, ґрунтів та зменшення біорізноманіття. Концентрація землі може призвести до масштабної деградації земель, якщо не почати підходи та сільськогосподарські практики та не посилити екоконтроль за виробниками. Якщо це не змінити – понад 40% всіх сільгоспземель України втратять родючість. По суті стануть пустелею», – застеріг Вадим Івченко.
Підсумовуючи, політик нагадав, що попри обіцянки, жодного фермерського господарства за 100 днів так і не було створено.
Підсумовуючи, Вадим Івченко закликав владу проводити зовсім іншу аграрну політику.
«Мінагрополітики має рапортувати не про продані гектари, а про створені фермерські господарства і збільшення кількості робочих місць в сільській місцевості! Про стимули, які надали фермерам для розвитку бізнесу, а не заганяти їх в нові податки на гектар, чи зганяти з землі. Це все є підігрування транснаціональним корпораціям і фінансовим спекулянтам, які вже сьогодні з української землі отримують прибуток та годують своїх громадян.
Закликаю і урядовців, і парламентарів задуматись про те, що відбувається сьогодні з українською аграрною політикою. Це негайно потрібно змінювати!» – наголосив Вадим Івченко.