Вадим Івченко: Пропонуємо безоплатно передати у власність фермерам землі постійного користування

Зареєстрував разом з Іваном Кириленком законопроект щодо набуття громадянами України- засновниками фермерських господарств права власності на земельні ділянки, надані їм у постійне користування чи довічне успадковуване володіння для створення та/або ведення фермерського господарства (селянського (фермерського) господарства) №8236-1.

«Батьківщина» вже вчетверте реєструє подібні законопроекти щодо передачі земель постійного користування фермерам у власність.

Законопроектом пропонуємо безоплатно передати відповідні землі у власність саме фермерам, які отримали їх до 2002 року. Відповідно, прописаний і спрощений порядок їх приватизації. Адже зараз склалась ситуація, що при смерті фермера в спадок ця земля відходити не може. Отже сьогодні — вона відходить державі.

Також законопроектом передбачено поширення існуючого мораторію на відповідні сільськогосподарські землі.

Наш законопроект є альтернативним до законопроекту Кабінету Міністрів, яким пропонується передати ці землі юридичним особам, а не громадянам і немає жодного слова про мораторій, тобто у випадку його прийняття, матимемо ще пів мільйона сільськогосподарської землі в обігу.

Також за законопроектом КМУ фермери, які отримали або переоформили цю землю в оренду, не матимуть першочергового права на їх викуп з розстрочкою платежу до 20 років, а також не вирішується питання щодо спадкоємців, які мали б успадкувати господарство як цілісний майновий комплекс.

«Батьківщина» ще раніше спробувала вирішити дану проблему зареєструвавши законопроект № 6162.

Вадим Івченко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 11 квітня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова