Вадим Івченко: Процес холдингізації України продовжується

Законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу» був ухвалений у другому читанні з порушенням регламенту, Конституції та інтересів малого та середнього бізнесу.

Таке переконання під час спілкування з журналістами в кулуарах Верховної Ради висловив народний депутат, заступник Голови партії «Батьківщина» Вадим Івченко.

«Під час підготовки законопроєкту до другого читання його було доповнено новими положеннями без передбаченого регламентом інформування у висновку профільного Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики. Також було грубо порушено порядок розгляду законопроєкту», – наголосив парламентар, додавши, що вже зареєстрував постанову, яка вимагає скасувати ухвалений проєкт Закону №5600.

Він також підкреслив, що ухваленням цього документа держава віддає пріоритет великим холдингам, а наповнення бюджету буде відбуватись саме за рахунок пересічних селян.

«На сьогодні 4,5 мільйона одноосібників обробляють 5,5 мільйонів гектарів землі. Звісно, існують і деякі тіньові схеми. Але більшість із них виробляють продукцію винятково для себе. Вони працюють в рамках закону про особисті селянські господарства і не є юридичними особами та не мають статусу товаровиробника. Саме цих людей урядовці запропонували оподаткувати фіксованим податком на землю. Мало того, вони також мають сплачувати податок і з вирощеної продукції!» – зазначив Вадим Івченко.

Він також прогнозує, що більшість селян будуть понаднормову землю здавати в оренду. І всі розуміють, що в більшості випадків сьогодні орендарем виступає не фермер.

«Цими діями влада зганяє селян з землі, а земельні наділи все швидше будуть переходити до земельного банку великих компаній. На мою думку, це вкрай невдала спроба наповнення державного бюджету! Адже вона проводиться за рахунок пересічних, і так не багатих, сільських мешканців. Для них це вкрай високі податки. Ще раз влада показує своє справжнє обличчя. Сьогодні у неї в пріоритеті багаті великі холдинги, а не сімейні ферми та можливість створення нових робочих місць в сільській місцевості», – констатував Вадим Івченко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова