За результатами зустрічі з народним депутатом України, членом політичної партії «Батьківщина» Вадимом Івченком американський експерт Метью Кеннеді позитивно оцінив запропонований підхід щодо залучення не тільки американських інвестицій, а й самих американських компаній до роботи в Україні – зокрема в секторі АПК та біотехнологій.
Про це пише газета «Київ-Пост».
Під час свого візиту до США народний депутат Вадим Івченко провів переговори з конгресменом Джимом Макговерном, членом Комітету із сільського господарства Палати представників Конгресу США, а також із колишнім міністром сільського господарства Деном Глікманом, заступником міністра сільського господарства Ренді Расселом, екс-конгресменом Четом Аткінсом, який також є членом Issue One, провідної міжпартійної групи політичних реформ у Вашингтоні.
Крім того, Вадим Івченко провів переговори про можливості роботи в Україні таких провідних американських корпорацій як Indigo Agriculture (американський агротехнічний «єдиноріг», вартість компанії оцінюється в 3,5 мільярда доларів), ProtonPower (компанія займається перетворенням біомаси в синтетичне паливо та електроенергію), GrainPro (один із лідерів у сфері «розумного» агробізнесу з глобальною присутністю).
«Підхід Івченка полягає не лише у залученні капіталу в Україну, а й у залученні іноземних підприємств до роботи та у тому, щоб вони стали взірцем для наслідування для місцевих компаній, тим самим створюючи зміни, необхідні для відродження інтересу інвесторів, – пояснив Метью Кеннеді. – Потрібна систематична робота уряду щодо покращення бізнес-клімату і, звичайно, ентузіазм та лідерство людей, які вірять у те, що вони роблять. Швидкого рішення, на жаль, немає. Україні необхідно провести складні реформи: щодо посилення центрального банку країни, удосконалення нормативної бази для банківського нагляду та санації, щодо скорочення середньострокового бюджетного дефіциту, посилення антикорупційної бази. Також конче потрібні зміни в судовій системі та в енергетичній політиці».
За словами народного депутата Вадима Івченка, Україна має всі можливості стати привабливою для інвестицій.
«Звичайно, одна людина чи один інвестиційний проєкт не можуть здійснити всі необхідні зміни та реформи. Однак це створює дорожню карту майбутнього. Компанії зі США та інших країн будуть зацікавлені співпрацювати з Україною, якщо вони відчуватимуть, що в цій країні є надійні, непідкупні партнери. Їхні історії успіху стануть свідченням, що Україна є плідним напрямком для інвесторів», – переконаний парламентар.