Вадим Івченко: Примусове об’єднання громад може призвести до поступового зникнення сіл

Об’єднання сіл з містами цілком імовірно призведе до поступового зникнення перших, адже ці дві території мають різну щільність населення та різний розвиток інфраструктури.

На цьому наголосив заступник Голови партії «Батьківщина», народний депутат Вадим Івченко, відстоюючи самостійність спроможних громад Запорізької та Одеської областей на засіданні уряду.

«Наприклад, місто Токмак з населенням 35 тисяч і 20 сіл, які знаходяться поряд з ним на відстані до 20 кілометрів намагаються об’єднати в одну громаду. Це не правильно! Найбільш правильним рішенням було б зробити дві спроможні громади – Токмацьку (місто) та Новенську ОТГ (13 сільських рад). Обидві громади розвивалися б паралельно, і жодна з них не перетягувала повноваження та ресурси», – наголосив політик.

Вадим Івченко зазначив, що в Одеській області ситуація з об’єднанням – кричуща.

«Порушуючи всі норми добровільності, вже існуючі громади, які, до речі, мають достатньо високий рівень спроможності згідно з методологією, все одно об’єднують. Сьогодні в Україні з майже 12 тисяч сільських, селищних та міських рад створено 1450 громад. І багато з них після цього об’єднання можуть назавжди зникнути. Закликаю уряд не робити помилок і, перш за все, дослуховуватись до думки людей, які живуть на цих територіях», – резюмував Вадим Івченко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова