Вадим Івченко: Президент чинить тиск на Конституційний Суд через можливе визнання неконституційності закону про розпродаж сільськогосподарської землі

Президент Зеленський зробив заяву про те, що непрацюючий Конституційний Суд – це добре. І причина, швидше за все, не в електронному декларуванні. Ситуація навколо КСУ є бажанням дискредитувати суддів та заблокувати його роботу через можливість невизнання конституційним протягнутий поспіхом через Верховну Раду законопроєкт про обіг сільськогосподарських земель. 

Про це заявив, заступник голови партії «Батьківщина», народний депутат Вадим Івченко в ефірі телеканалу «Рада».

«Проєкт рішення щодо тлумачення земельних статей Конституції, оприлюднений суддею Конституційного Суду, говорить про те, що земля, надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси у межах її території є об’єктами права власності й основним національним багатством українського народу як носія суверенітету і єдиного джерела влади, наділеного виключним правом визначати й змінювати конституційний лад в Україні. І долю національного багатства народ має вирішувати на всеукраїнському референдумі. Це те, про що кожного разу казала «Батьківщина», і з чим вона звернулась до Конституційного Суду. А право власності українців на землю є абсолютним, незмінним, постійним і тому не може бути обмежене будь-якими законами України, діями органів державної влади чи органів місцевого самоврядування!» – зауважив народний депутат.

Вадим Івченко застеріг, що початок розпродажу землі знищить українське село та поставить під велику загрозу продовольчу безпеку країни.

«Рішення КСУ нинішньою владою сприймається винятково як політичні. Адже визнання закону про ринок землі неконституційним дозволить в судах оскаржувати будь-які оборудки з купівлі-продажу, і дії щодо вилучення такої землі у державну власність після зміни влади стануть цілком ймовірними. Тобто ми просто «кинемо» інвесторів, які вкладатимуть кошти в українську землю. Президент Зеленський цією «реформою» надзвичайно пишається. Тому здійснює колосальний тиск на КСУ з наміром заблокувати його роботу і «прикрити» свою некомпетентність та порушення законів України», – підсумував Вадим Івченко.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова