В країні потрібно створювати належні умови для розвитку музейної справи, захисту колекцій та вирішити питання підвищення заробітних плат працівникам, які дбають про збереження культурного фонду країни.
На цьому наголосив заступник Голови партії «Батьківщина», народний депутат Вадим Івченко під час обговорення у Верховній Раді законопроєкту №2588 щодо забезпечення діяльності музеїв закладів вищої освіти.
«Цим законопроєктом закріплюється статус музеїв вищих навчальних закладів, а також підсилюється захист прав їхніх працівників, чим створюються належні умови для захисту колекцій та розвитку музейної справи. Але разом з цим законом логічно було б внести зміни до бюджету, аби законодавчо визначити гідну заробітну плату для працівників музеїв та бібліотечних установ», – зауважив народний депутат.
Вадим Івченко нагадав, що останнім урядом, який піклувався про бібліотекарів та музейних працівників, був уряд Юлії Тимошенко.
«Тоді були збільшені посадові оклади цим працівникам на понад 70%. Єдиний уряд, який давав новий статус бібліотекам, зокрема бібліотеці Академії аграрних наук присвоїв статус Національної Наукової Сільськогосподарської Бібліотеки», – зазначив парламентар.
Політик переконаний, працівники, які віддано трудяться над збереженням історичної спадщини та культурного фонду, мають отримувати й належну зарплатню.
«Закликаю монобільшість займатись не тільки технічними законопроєктами, або лобістськими проблемами, а переглянути бюджет на користь таких музейних та бібліотечних працівників. Сьогодні в наглядових радах є люди, які не працювали до цього жодного дня, не збудували навіть будки для собаки, а отримують заробітну плату по 500 тисяч гривень. А люди, які десятиліттями зберігають нашу спадщину, історію, культурний фонд, отримують по п’ять тисяч гривень? Давайте вносити зміни в бюджет та підвищувати цим професіям заробітну плату. Це не тільки один з елементів соціальної допомоги, цим ми висловимо їм нашу велику вдячність та шану», – закликав Вадим Івченко.