Вадим Івченко: Потрібні дієві методи для реформування лісової галузі

Вчора на черговому засіданні Аграрного Комітету було розглянуто Постанову «Щодо недопущення створення державного унітарного комерційного підприємства «Ліси України» та руйнування лісової галузі в Україні». 

Однозначно її підтримую. Створенням цього комерційного офісу (який, до речі, буде розташовано в самому центрі Києва) діяльність державних лісогосподарських підприємств у територіальних громадах буде призупинена або повністю ліквідована. А це прямі фінансові втрати для громад, адже надходження будуть зараховуватись саме за місцем реєстрації новоствореного підприємства.

Нагадаю, що для багатьох громад лісова та деревообробна галузі є основним наповнювачем місцевого бюджету, а в гірських та ресурсних лісових областях лісгоспи – це не лише наповнення бюджету, але і розв’язання соціальних питань.

Крім цього, створення монополіста фактично усуне місцевих малих і середніх виробників від доступу до ресурсу, а отже призведе до банкрутства. Натомість створюється сприятливе середовище для зловживань монопольним становищем і руйнування наявного прозорого ринку деревини, створюються передумови для подальшої приватизації українських лісів!

Реформа лісової галузі назріла, але не такими методами її вирішувати. Тому закликав своїх колег підтримати постанову! І тішить, що переважна більшість членів Аграрного Комітету мої однодумці!

Хочу нагадати сумні результати такого самого «реформування» Укрспирту та ДПЗКУ, коли були знищені десятки балансових структур. Пішло це на користь галузям? Однозначно ні!

Вадим Івченко, заступник Голови партії  «Батьківщина», Facebook, 19 серпня 2022 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова