Вадим Івченко: Питання обігу земель вирішиться, якщо щороку створюватимуться  100 тис. фермерських господарств

Польща та Болгарія одночасно відкрили ринки землі, але вартість землі у Болгарії, найуспішнішої країни з корпоративним вирощуванням, вдвічі нижча, аніж у фермерській Польщі.

У Болгарії конкурують між собою за ринок землі біля 4 тис. компаній. Вартість землі — 3150 тисяч євро. А в Польщі 2,5 млн господарств. І в них за кожен гектар така конкуренція, що вартість землі зросла до 6300 тис. євро. Кожен власник навіть тих же 5-10 гектарів, воює за додатковий клаптик, щоб розширити власне господарство.

Що на сьогодні є в Україні?

Ми єдина країна в світі, яка має 4,5 млн людей, що виробляють половину продовольчої продукції в країні, але знаходяться поза організованим ринком та не мають статусу сільгосптоваровиробника. Простежуваності продукції — не мають, не мають кредитів, підтримки, пенсійного стажу — нічого!

За 25 років держава нічого не зробила, щоб їх легалізувати. Тільки на цьому тижні Верховною Радою було зроблено перший крок в цьому напрямку.

Давайте їх заведемо до організованого ринку і надаватимемо їм землю. Саме тим, хто буде на ній працювати! Це стимул для них. І якщо кожного року буде створюватись 100 000 сімейних фермерських господарств, питання щодо обігу земель вирішиться автоматично.

Це і є державницька позиція, яка має бути направлена не на латифундиста, а на людину і село.

Вадим Івченко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 25 травня 2018р.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова