Пенсійна реформа у такому вигляді, як вона проголосована у першому читанні, не має перспектив.
Таку думку висловив народний депутат від «Батьківщини» Вадим Івченко в ефірі телеканалу «NewsOne».
На його думку, той вигляд пенсійної реформи, який запропонували проголосувати депутатам у першому читанні, схожий лише на оптимізацію наповнення Пенсійного фонду.
«Перспектив проголосована в першому читанні пенсійна реформа не має. Чому? Тому що цей документ – неконституційний. Не можуть бути нарахування пенсій одним (тим хто вже вийшов на пенсію) з коефіцієнтом 1.35, іншим — 1. Одним пенсії перерахують, іншим інвентаризують, подивляться скільки вони працювали і скільки сплатили податків зі своєї заробітної плати і на яку пенсію дійсно заробили», – пояснив Івченко.
Він також наголосив, що «кожному уряду – опозиційному чи коаліційному – треба буде вирішувати одну проблему: демографія в країні не дозволяє нам наповнити пенсійний фонд».
«Для наповнення Пенсійного фонду є два шляхи: створення нових робочих місць для збільшення надходжень з податків та збалансування витрат фонду. На який саме шлях спиратиметься уряд, коли буде презентувати пенсійну реформу в другому читанні, — побачимо», – зауважив депутат.
Також Вадим Івченко звернув увагу, що вже нині ми відчуваємо великий дефіцит наповнення Пенсійного фонду.
«Сьогодні діра в пенсійному фонді складає 142 мільярди. А через два роки вона може складати половину бюджету країни. Тому пенсійна реформа однозначна потрібна. Але все одно, закладати в неї просту оптимізацію — це невірний шлях. Отже чекаємо, що буде пропонуватись в законі до другого читання», – підсумував парламентар.
Нагадаємо, фракція «Батьківщина» підтримала у першому читанні законопроект щодо підвищення пенсій та озвучила основні застереження до пенсійної реформи.
Народний депутат Вадим Івченко також уточнив, що до другого читання потрібно доопрацювати законопроект №6614, аби пенсійна реформа не перетворилась в просту оптимізацію пенсійних виплат.
Водночас Іван Крулько уточнив, що якщо пропозиції «Батьківщини» щодо вдосконалення пенсійної реформи не будуть проголосовані і підтримані у другому читанні, жодної реформи не буде. Бо це буде повна профанація.