Пенсійна так звана реформа – це оптимізація виплат Пенсійного фонду за вимогою МВФ.
Про це на брифінгу у Верховній Раді повідомив народний депутат від «Батьківщини» Вадим Івченко.
«Коли уряд та коаліція кажуть, що після ухвалення пенсійної реформи вони піднімуть пенсії, то потрібно розуміти, за рахунок чого або кого вони це зроблять», – сказав він.
За словами Івченка, сьогодні в Пенсійному фонді нараховується 12,5 мільйона пенсіонерів. А з наступного року, в разі прийняття законопроекту №6614, у Пенсійному фонді залишиться тільки 9,5 мільйона.
«Пенсійною реформою вже з наступного року заплановано підняття трудового стажу на 10 років. Сьогодні в Пенсійному фонді нараховується 3 мільйони людей похилого віку, які не мають потрібного трудового стажу. Отже, вони з наступного року не отримуватимуть пенсії. Вони матимуть право лише на мінімальну суму соціальної виплати — до 1300 гривень. Це ті люди, які у важкі 90-ті роки не могли знайти офіційне місце працевлаштування та заробляли – хто де міг, та фізичні особи-підприємці, які тоді не стали не облік», – пояснив депутат.
Вадим Івченко зазначив: ті, хто мають необхідну кількість років стажу, хоч отримають від 300 гривень додаткових грошей, але при нинішньому рівні інфляції, подорожчанні продуктів харчування та послуг держава і так повинна була це виплатити їм у вигляді індексації, а не називати «підвищенням».
А ті, хто вийдуть на пенсію з наступного року, взагалі отримають нарахування на третину менше, ніж у нинішніх пенсіонерів, звернув увагу політик.
«Отже, вся ця реформа — елементарна афера! А ті норми, які дійсно пішли б на користь нашим пенсіонерам, потрібно було б подавати на розгляд парламенту окремо. Я маю на увазі зняття оподаткування з працюючих пенсіонерів та осучаснення пенсій. Упевнений: ми б знайшли для цього понад 300 голосів. Але уряд так і не спромігся це зробити!» – обурився парламентар.
Також Вадим Івченко розповів про кроки, які здійснювала «Батьківщина», аби хоч деякі норми у пенсійному законопроекті повернути на користь соціально незахищених людей.
«Попри всі негативи, нам вдалось відстояти декілька речей: в стаж буде включатись навчання в вузах, докторантурі, аспірантурі, військова служба. Все це відстояла «Батьківщина». Для шахтарів ми також відвоювали норму щодо стажу та пенсії. Для фізичних осіб-підприємців ми відстояли обрахунок стажу рік за рік з моменту реєстрації, а не рік за пів року, як це пропонував уряд. І щодо гірських населених пунктів наша фракція відстояла надбавку 20% для осіб, які втратили працездатність», – пояснив депутат від «Батьківщини».
Як вже повідомлялося, лідер фракції Юлія Тимошенко сьогодні заявила, що «Батьківщина» категорично не голосуватиме за так звану пенсійну реформу.
За її словами, фракція обурена намаганнями президента та прем’єра керувати парламентом та депутатами в ручному режимі та оптом ухвалювати свої «реформи».