Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств», підготовлений депутатами «Батьківщини».
Ухвалений законопроект №1599 – один з тих життєво важливих документів, на яких наполягає фракція «Батьківщина» в межах підтримки українського фермерства.
Про це заявив з парламентської трибуни член фракції «Батьківщина» Вадим Івченко.
«Цей закон дуже важливий, адже він змінює всю теорію аграрного устрою України. Ним ми найпотужніші селянські господарства залучаємо в організований ринок, закріплюючи за ними статус сільгосптоваровиробника. І даємо можливість центральним органам виконавчої влади прийняти певну програму підтримки та стимулювання таких господарств», – зазначив він.
Народний депутат нагадав, що сьогодні в Україні налічується 4,5 мільйони одноосібних селянських господарств, які створюють товарну продукцію, але при цьому не мають ні статусу, ні можливості торгувати на організованому ринку.
«Закон легалізує дрібний бізнес та наповнить наші полиці доступними та якісними продуктами. Важливо і те, що господарства отримають соціальний захист, сімейні ферми на рівні із сільгосппідприємствами отримають доступ до державної фінансової підтримки та найголовніше – до належного рівня ціни за вироблену продукцію», – пояснив Вадим Івченко.
За словами депутата, закон не тільки вводить нове визначення «сімейна ферма», а й створює спрощений порядок трансформації особистих селянських господарств в сімейні ферми, спрощену реєстрацію та організацію діяльності, спрощену процедуру отримання дозвільних документів.
Окрім того, законопроект створює максимальну просту схему відносин, тобто сімейні ферми працюватимуть за спрощеною системою оподаткування та створення сімейних ферм на добровільних засадах зі статусом юридичної особи або на договірній основі.
Парламентар наголосив, що закон про сімейні ферми усуне посередників, які сьогодні приїжджають у село, скуповують за безцінь усю продукцію і перепродують її дорожче: овочі — вчетверо, молоко і м’ясо — у 2,5 рази.
«Головне, що вирішуватиме цей закон – дрібний бізнес на селі має стати повноправним учасником організованого ринку з широкими можливостями реалізації продукції, надання державної підтримки та відповідного соціального захисту», – наголосив Івченко.
Депутат подякував головному автору цього закону, заступнику Голови партії «Батьківщина» Івану Кириленку, а також профільному комітету та депутатам, які активно долучились до створення потужного законопроекту.
«До законопроекту було подано 69 пропозицій, 40 з них комітет врахував. Дуже важливо, що це – закон, якого насправді потребує аграрний комплекс. У нього є підтримка найчисельнішої Асоціації фермерів і приватних землевласників України. Будемо намагатись стимулювати створення сімейних ферм подальшими ініціативами з парламенту», – додав член фракції.
Нагадаємо, раніше лідер фракції Юлія Тимошенко пообіцяла, що «Батьківщина» домагатиметься ухвалення всіх законопроектів, які повернуть пільгову систему оподаткування для фермерів.
Державна підтримка агарного бізнесу – одна з п’яти вимог, які висунула фракція щодо входження у нову коаліцію.