Вадим Івченко: Одноосібні господарства потрібно залучати в аграрний ринок

Під час ухвалення бюджету ми туди заклали 1 мільярд грн для стимулювання сімейних фермерських господарств.

Хоча ухвалений Податковий кодекс не дозволяє сільськогосподарським кооперативам, в які об’єднуються фізичні особи, звільнятись від ПДВ. Тобто вони мають ще кошти збирати для того, аби державі ПДВ заплатити. Потрібно це вирішити і законопроект вже готовий.

Є проблеми з виділення землі учасникам АТО. Потрібно це вирішувати і запроваджувати ще механізм компенсації, зокрема грошовими коштам. Законопроект вже зареєстровано.

Сімейні фермерські господарства. Мені часто говорять про те що, у нас майже єдина країна в світі, де існує мораторій на відчуження земельних ділянок. Але скажіть, чи ми не єдина країна, де фактично 5 мільйонів одноосібних господарств, які виробляють сільськогосподарську продукцію, знаходяться поза податковим полем і не є сільгосптоваровиробниками.

І це питання потрібно теж терміново врегульовувати. Їх потрібно залучати в аграрний ринок. Адже тоді з’явиться майже 2 мільйони сімейних фермерських господарств, а це майже 10 мільйонів людей, які будуть задіяні у виробництві сільськогосподарської продукції.

Давайте над цим працювати!

Вадим Івченко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 19 січня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова