Вадим Івченко: Новий курс передбачає програми для молоді, що заохочуватимуть її працювати на Батьківщині

«Батьківщина» підтримала проект постанови №9410 «Про присудження премії Верховної Ради найталановитішим молодим ученим у галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок за 2018 рік».

Про це повідомив народний депутат фракції Вадим Івченко в парламенті.

Такі кроки, переконаний політик, дуже потрібні сьогодні українській молоді, але цього замало.

Як зауважив політик, у багатьох країнах світу уряд запроваджує окремі програми для підтримки молодих вчених. Наприклад, в Польщі працює програма «Залишіться з нами» для допомоги молодим вченим. Польський уряд також створив дві структури у підпорядкуванні Міносвіти, кожна з яких відповідає лише за фінансування наукових досліджень, розповів Вадим Івченко.

«В Америці є система sabbatical: кожні 5-6 років американські професори впродовж року можуть не займатися своїми прямими обов’язками, не читати лекції в університеті, а робити все що завгодно. Наука змінюється, технології змінюються і є можливість озирнутися, подивитися, що відбувається у світі, поїхати в інші лабораторії, навчитися чомусь новому тощо», – сказав парламентарій і додав, що у 2016 році понад 50% грантових заявок виграли вчені до 35 років.

Представник «Батьківщини» нагадав, що Юлія Тимошенко запропонувала у Новому курсі України спеціальні програми для молоді задля того, щоб вони не залишали країну в пошуках кращих умов.

«Пропонується стимулювання підприємців, аби вони брали на роботу молодих людей, мікрокредитування, реформа стипендій, допомога молоді в розвитку власного бізнесу, доступне житло. Для тих людей, які будуть повертатись в населені пункти — дешеві кредити з мінімальною відсотковою ставкою. Все це прописано в Новому курсі. Після зміни влади ми все це почнемо втілювати в життя», – підсумував Вадим Івченко.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова