За три з половиною роки – 178 законопроектів, з яких 26 стали чинними актами.
Це результат роботи народного депутата, заступника голови Аграрного комітету Вадима Івченка. Більшість законопроектів з цих 178 направлені на реформування саме аграрної галузі та розвиток сільських територій.
Вадим Івченко – палкий прихильник продовження мораторію на продаж землі. За його словами: «Мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення – це не зупинка реформи, це час, який дається парламентарям та уряду для прийняття необхідних законів та відповідного земельного законодавства».
«Батьківщина» намагається зламати систему, яка просочена корупцією, вузьким лобізмом та нехтуванням інтересів аграріїв та селян. В березні для об’єднання зусиль аграріїв та політиків було підписано Всеукраїнський меморандум «Новий аграрний курс України» про співпрацю щодо проведення реформ у сільському господарстві та забезпечення розвитку сільських територій. В ньому визначені реальні кроки для впровадження реформ, зростання аграрного виробництва та зайнятості на селі, збільшення інвестицій у сільське господарство і надходження до місцевих бюджетів, захисту прав власників та орендарів земельних ділянок (паїв), а також інших аграрних активів.» – говорить парламентар. В перших пунктах підписаного між «Батьківщиною» та аграрними асоціаціями Меморандуму було зобов’язання, разом розробити новий аграрний курс України. І це знаково, що до розробки долучаться саме товаровиробники, фермери, селяни і визначать – яким вони хотіли б бачити розвиток аграрного виробництва та сільських територій.
7 червня, за ініціативи Вадима Івченка, була проведена панельна дискусія «Новий аграрний курс України», де фермери, представники аграрного бізнесу, аграрних асоціацій та спілок ділились один з одним напрацюваннями, а також напрацьовували пропозиції. Формувати відповідну законодавчої бази вже розпочато.
«Новий аграрний курс країни пишуть самі фермери! Зараз держава підтримує в основному великих виробників. У минулому році – з 4-х мільярдів гривень дотацій, виділених державою, більшу частину отримали саме вони. Ми починаємо формувати нову аграрну програму, яка вже невдовзі буде представлена по всіх напрямках – тваринництво, переробка, органічна продукція» – наголошує Вадим Івченко.
Велику увагу в законодавчій роботі заступник голови Аграрного комітету приділяє саме створенню та легалізації сімейних фермерських господарств. Розроблено понад 10 законопроектів якими ці господарства вводяться в правове поле, їм надаються преференції від пенсійного забезпечення до державної підтримки, вони отримують землю для обробітку, полегшується податковий режим тощо.
За його словами: «Основою нового аграрного курсу має бути сім’я та розвиток села і сімейних фермерських господарств. Сьогодні майже 4,5 мільйона селян працюють в одноосібних господарствах, однак вони, виробляючи аграрну продукцію, зокрема 80% молока, займаючись рослинництвом, садівництвом, тваринництвом, не мають статусу сільгоспвиробника. А відтак – не сплачують податки, не наповнюють місцеві бюджети, не можуть отримати бюджетної підтримки та кредити, компенсації за відсотки за кредитами… Так не має бути! Держава має законодавчо допомогти одноосібникам ввійти в правове поле. Якщо в селі кожного року буде створюватись хоча б одна сімейна ферма, то за три роки в селі буде стільки робочих міст, скільки Україна зробила в сільськогосподарській сфері за 26 років незалежності. А створення великої кількості сімейних фермерських господарств, які будуть працювати на землі, автоматично вирішить питання обігу землі в Україні».
Вадим Івченко, народний депутат від «Батьківщини», Agronews, 31 липня 2018р.