Попри спроби уряду вплинути на зростання цін вони збільшуються з кожним днем. За даними Державної служби статистики, з початку року середня ціна виросла на олію – на 48%; курятину – понад 30%; гречку – майже 25%; цукор – 35%…
Зашкалюють ціни на макарони, масло, яйця, борошно пшеничне, молочні продукти… І вважаю, що виною цьому не лише скажене підвищення вартості природного газу, але й показова нездатність керівництва країни вчасно реагувати на ситуацію в державі!
Ще у квітні 2020 уряд розпочав боротьбу з ростом цін на продукти харчування. В кінці 2021 вже добалакались до можливого введення карток… Дорегулювались!
Гарна ідея щодо продажу виробникам продуктів дешевого газу українського видобутку. Але ось виконання цієї ідеї: газу знайшли мало – квоту вибрали майже повністю хлібопекарі й борошномели. Але навіть їм його не вистачає. А інші? Чув, що вже якісь темні схеми почались по перепродажу… Це все одно що гасити пожежу лійкою…
Наприклад, тепличників взагалі виключили зі списків пільговиків. Тому ранні овочі будемо їсти турецькі або польські… Наші ж підприємства будуть закриватись.
Замість необхідних заходів влада діє з точністю до навпаки, посилюючи проблеми тим, що запровадила податок на городи, ввела мінімальне податкове зобов’язання на землю, дозволяє безконтрольне вивезення продовольчого зерна і не формує продовольчий резерв.
Враховуючи продовольчу кризу, про загрозу якої попереджає ООН, така популістична, непрофесійна та шкідлива політика влади загрожує нашій продовольчій безпеці.
Вадим Івченко, заступник Голови партії «Батьківщина», Facebook, 8 лютого 2022 року.