Вадим Івченко: Не можна допустити протягування кричущих норм, що містяться в законопроєкті №2194

Продовжую оприлюднювати виявлені мною найбільш кричущі норми земельного законопроєкту №2194, який зараз знаходиться на розгляді у Верховній Раді.

Зупинюсь на правках 1793 та 1794. Після прийняття закону №2194 згідно з цими нормами «Особи, які отримали дозволи на розроблення проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, … а також органи, які їх надали, зобов’язані повідомити про це протягом місяця відповідні сільські селищні, міські ради з дня набрання чинності цим законом».

Розшифрую – сотні тисяч осіб, які отримали від Держгеокадастру рішення про відвід землі, прийдуть в органи місцевого самоврядування для її отримання. Ці рішення «продукували» в промислових масштабах і зараз, і минулої та позаминулої влади. Місцеві громади навіть ніхто не повідомляв про земельний «аукціон небаченої щедрості». Тому, цілком вірогідно в Кропивницькому чи Черкасах землю будуть отримувати люди з Донецької або Полтавської  чи Львівської областей…

Всі, напевне, розуміють, що більшість з цих рішень, цілком вірогідно, видані незаконним шляхом. І постійні обшуки, які відбуваються в Держгеокадастрі, цьому яскраве підтвердження! Понад 700 тисяч гектарів, за останніми даними, було виведено з державної у приватну власність останніми роками. Після прийняття цього закону місцеві громади можуть залишитись взагалі без вільної землі! Це така в нас децентралізація виходить…

Впевнений, що потрібно все розпочинати з «чистого аркуша»!Люди мають приходити до органів місцевого самоврядування і саме з ними спочатку вирішувати земельні питання, а не приносити до них вже готові рішення!

Ці правки потрібно відхилити, адже здобуті корупційним шляхом землі цілком вірогідно створять сильний соціальний конфлікт на місцях! Маю намір ставити правки 1793 та 1794 на підтвердження!

Вадим Івченко, заступник Голови партії «Батьківщина», Facebook, 12 квітня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова