Вадим Івченко: Мусимо подбати про продовольчу безпеку країни та захистити вітчизняних товаровиробників

В умовах поширення коронавірусної хвороби та розгортання фінансово-економічної кризи Україна поступово опиняється перед потужними викликами національній продовольчій безпеці.

За даними Всеукраїнської асоціації пекарів та Асоціації «Борошномели України», на зовнішніх ринках різко зростають ціни на продовольчу пшеницю, що автоматично призведе до зростання ціни на борошно на 500-600 грн за тонну і хліба щонайменше на 20%. При цьому темпи вивезення зерна з України стрімко зросли. І це в той час, коли у зв’язку з несприятливими кліматичними умовами очікуємо суттєве зменшення виробництва пшениці, інших зернових культур у 2020/2021 маркетинговому році. За найсприятливішими прогнозами експертів урожай пшениці цьогоріч знизиться приблизно до 23 млн тонн, що нижче на 20% від попереднього року; урожай ячменю – на 15, 5%, вівса – на 19,4%, проса – на 24, 5%. А в Держрезерві пустота!! Відповідну постанову про забезпечення продовольчої безпеки зареєстрував.

Малі сільгоспвиробники під час карантину отримують величезні збитки! І хоча уряд вже полегшив свої обмеження, але віддав це питання на «розсуд місцевої влади». А там, скоріш за все, немає розуміння проблеми. Вже зараз люди почали перекривати дороги, зокрема у Запорізькій та Херсонській областях. Адже для малих фермерських господарств збут ранніх овочів та іншої продукції це питання виживання!

До всього цього маємо повну відсутність стратегії щодо вирішення цих найважливіших для нашої країни питань з боку керівництва країни, і взагалі достойної уваги до галузі, а також знищене аграрне міністерство.

Пропоную: терміново зібрати засідання Аграрного комітету з наступним порядком денним:

1. Продовольча безпека сезону 2020. Як проходить посівна, що очікуємо, а також можливі заходи з обмеження експорту з врахуванням внутрішнього попиту.

2. Відкриття продовольчих ринків.

3. Звернення від Аграрного комітету до Президента та Уряду щодо відновлення роботи Міністерства аграрної політики.

Ще раз наголошую — в усіх цих пропозиціях немає політики! Ми маємо зробити ці кроки задля захисту українського товаровиробника та продовольчої безпеки країни!

Вадим Івченко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 27 квітня 2020 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова