«Батьківщина» весною підписала меморандум з Всеукраїнською аграрною радою, Аграрним союзом та Асоціацією фермерів і чітко виконує взяті на себе зобов’язання.
Ми відстоюємо інтереси аграрного бізнесу, інтереси українського селянства та розвиток сільських територій. Усе, що сьогодні було ухвалено — вкладалось в рамках меморандуму і голосування нашої фракції відповідало взятим на себе зобов’язанням.
Депутати нашої фракції долучились до авторства цих законопроектів і до внесення правок в них до другого читання. Ми будемо і надалі захищати інтереси українського аграрного сектору.
Я вважаю, що сьогодні був проголосований один з найважливіших законопроектів – щодо унормування питання створення сімейних фермерських господарств. Господарства отримали статус сільгосптоваровиробника. Люди, які будуть реєструватись як сімейна ферма, матимуть статус, держава сплачуватиме за них єдиний соціальний внесок у Пенсійний фонд. Отже вони з першого дня реєстрації отримуватимуть пенсійний стаж. А також на цих людей поширюватиметься державна підтримка, тобто бюджет, який розподілятиметься на аграрний сектор, йтиме і на сімейні ферми.
Ще один не менш важливий законопроект — упорядкування земельних відносин, де ми дали можливість місцевим бюджетам наповнюватись за рахунок земель колективної власності, нерозподілених паїв, проїздів та проходів, які фактично використовуються. Ми вирішили питання меліоративних систем — виписали механізм залучення інвестицій, щоб створити меліоративну систему та збільшувати врожайність. Ми дали можливість вирішити питання з лісосмугами. Отже 90% проблемних земельних питань вдалось вирішити, зокрема врегульована так звана «шах матка», де через договори суборенди людина не втрачає власність, а є можливість обміну між орендарями земельних паїв для того, щоб більш ефективно використовувати земельні масиви.
Ще один ухвалений закон — про органічну продукцію. Від України в світі чекають органічної продукції. Сьогодні в Україні 400 000 га землі вже під органікою і 60 млн дол. в обороті в органічному бізнесі.
Нагадаю, що в США 43% продукції виробляють як органічну, в Німеччині — 13%, у Франції — 8. Наш ринок тільки становиться на свої рейки і наш 1% вже почав стрімко зростати.
Внормували питання реєстрів, сертифікації, маркування продукції. І це дозволить експортувати нашу продукцію, зробити її впізнаваною за кордоном, а також надати можливість розвивати цей сектор в Україні.
Законопроект щодо виробництва цукру було відправлено на доопрацювання.
А також у першому читанні був ухвалений законопроект щодо інформації для споживачів щодо складу продукції харчування, а також посилили відповідальність недобросовісних виробників. Це зробить продукцію простежуваною. Покупець зможе дізнатись, звідки взялась, що використовувалось для її виробництва.
Вадим Івченко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 10 липня 2018р.