Вадим Івченко: Бюджетна децентралізація призвела до фінансової неспроможності малих міст

Перші результати реформи децентралізації в Україні показали її згубність для невеликих населених пунктів.

Про це сьогодні на Х Щорічній конференції малих міст України заявив член фракції «Батьківщина» Вадим Івченко.

«Фракція «Батьківщина» була єдиною, яка не голосувала за бюджет, оскільки децентралізація повинна була передавати на місця не лише функції, але й реальні фінансові ресурси. Перші ж результати реформи децентралізації в Україні виявили згубність її для невеликих населених пунктів. Законодавчі зміни до Бюджетного кодексу призвели до скорочення бюджетів малих міст, сіл і селищ, а також до централізації повноважень на рівні районних державних адміністрацій.  Усі делеговані повноваження, зокрема щодо освіти й культури, від малих міст перейшли до районних державних адміністрацій, що призвело до недофінансування цих сфер у невеликих населених пунктах», – сказав він.

Депутат від «Батьківщини» також зазначив, що сьогодні недофінансування є синонімом «закриття».

«А що таке місто без театру, кінотеатру, клубу, бібліотеки, музеїв, технікумів – забите село! Тобто закон щодо бюджетної децентралізації привів до позитивних змін тільки в містах обласного значення, а 269 міст районного значення на сьогодні стали фінансово неспроможними», – пояснив Вадим Івченко.

На думку народного депутата, заклик Асоціації  малих міст України щодо надання статусу міста обласного значення всім містам районного значення та селищам, які є районними центрами, – цілком слушний.

«Також потрібно якнайшвидше ухвалити розроблений «Батьківщиною» законопроект про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» (щодо списання заборгованості за середньостроковими позиками) №2070а, де одним з пунктів зазначені прямі бюджетні відносини Міністерства фінансів з містами районного значення», – наголосив Івченко.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова