Проект Державного бюджету-2018 не має нічого спільного з державницькою позицією щодо перспектив економічного зростання та збільшення валового внутрішнього продукту.
Про це повідомив народний депутат від фракції «Батьківщина» Вадим Івченко під час ефіру на телеканалі «NewsOne».
«Проаналізувавши проект бюджету на 2018 рік, «Батьківщина» не побачила у ньому зростання. І про це кажуть також і всі опозиційні фракції. Тільки половина бюджету піде на повернення боргу – 305 млрд грн. А уряд планує ще додатково залучити в МВФ приблизно 1,7 млрд дол.», – сказав він.
На думку Івченка, для того, щоб МВФ виділив ці кошти, уряд повинен виконати декілька умов, зокрема, підняти ціни на газ для населення, розпочати розпродаж української землі не пізніше, ніж наступного року.
Політик також зазначив, що депутати фракції не побачили в цьому бюджеті справжньої децентралізації, у ньому не передбачені кошти на субвенції для місцевого самоврядування. В результаті об’єднані громади вимушені будуть скорочувати заклади профтехосвіти, лікарні, школи.
«Ми запропонували повернути в бюджет 83 млрд грн лише завдяки ухваленню нормальних законів про трансферне ціноутворення. Цих коштів, наприклад, буде достатньо для всієї освітньої галузі або половини коштів для Міністерства оборони», – уточнив парламентар.
Він нагадав, що два законопроекти щодо наповнення бюджету, які подала «Батьківщина», вже декілька років не виносяться на голосування у Верховній Раді.
«Наприклад, у Німеччині дивіденди оподатковуються за ставкою 20%. А в нас, при оподаткуванні, наприклад, зарплати за ставкою 18% дивіденди оподатковуються на рівні 9%! Ми багатші за Німеччину? Чи так справедливо оподатковувати?» – зауважив Вадим Івченко.
Депутат від «Батьківщини» також звернув увагу, що в проекті бюджету закладено збільшення фінансування управлінських та бюрократичних структур, наприклад, Адміністрації Президента, Кабінету Міністрів, народних обранців.
«Натомість соціальні програми і видатки, такі, як зарплати освітянам, фінансування медичної галузі, залишаєтеся на рівні цього року. Це прогнозовано призведе до масових скорочень», – обурився політик.
На його думку, голоси за держбюджет у парламенті «збиратимуться винятково за різного роду домовленостями, наприклад, про певні преференції, або під посади у фінансово вигідних установах — Державній продовольчо-зерновій корпорації України, «Укргазвидобуванні», і тільки за таких умов можливе його ухвалення».
«Те, що ми побачили в бюджеті на 2018 рік, – податкові преференції, виведення коштів в офшори, сплата дивідендів, дотації великому бізнесу, зокрема і в аграрному секторі, – усе це йтиме на користь лише великим гравцям та монополістам. Ми це не підтримуватимемо», – підсумував член фракції «Батьківщина».