Вадим Івченко: «Батьківщина» підніматиме народ, якщо влада протискатиме продаж землі

«Батьківщина» ухвалила рішення: якщо в сесійний зал буде внесено законопроект про продаж української землі, – ми будемо піднімати людей.

Ми розуміємо, що людині, яка хоче продати свою землю, потрібно надати таке право.

Ми розробили законопроект, який визначає, що за ринковою вартістю землю можна буде продати територіальній громаді, яка після цього зможе віддати цю землю в оренду місцевим фермерам.

Той законопроект, який пропонує уряд, жахливий: це дається 200 гектарів і нормативно-грошову оцінку (а вона в регіонах доволі різна).

Наприклад, у Яготині це 55 тисяч гривень за гектар. Так ось, якщо 55 помножити на 200 — це 11 мільйонів гривень. Всього 200 гектарів!

Нерентабельне господарство… Покажіть мені в селі того одноосібника, який зможе витягнути 11 мільйонів та заплатити за землю. У нього хата коштує максимум 3-5 тисяч доларів!

Отже, питання, кому ж дістанеться, земля можна вважати вирішеним! Це будуть ті, хто заповнює багатомільйонні декларації і взагалі не збирається працювати на землі.

«Батьківщина» говорить про стратегічну аграрну реформу, яка відобразиться на державі і надасть надію на майбутнє. А для жителів села майбутнє — це можливість мати роботу або дохід з продажу продукції, яка на землі буде вирощена.

А який буде дохід селянину з землі, яка продана великому агрохолдингу, і який апріорі не збирається наймати багато людей, особливо без спеціальних навичок?

Скажу навіть більше: сьогодні навіть в Аграрному комітеті немає підтримки тим змінам, які пропонує уряд. Люди фахово розуміються на тому, що ж таке ця продаж землі у нинішніх умовах, і владі залишиться лише проломлювати через своїх депутатів подібну реформу.

І «Батьківщина» готова до цього!

Вадим Івченко, народний депутат від «Батьківщини», програма «Наслідки» зі Світланою Орловською на телеканалі «NewsOne», 22 травня 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова