Головне завдання народних депутатів під час впровадження земельних законів – це дати землю тим, хто дійсно її оброблятиме, для кого вона буде капіталом, робочим місцем, засобом заробляти кошти для своєї родини.
Про це сьогодні в ефірі телеканалу «Рада», коментуючи порядок денний та внесені аграрні законопроекти, заявив народний депутат від фракції «Батьківщина» Вадим Івченко.
«Сьогодні в порядку денному стоїть законопроект №2028а щодо врегулювання окремих питань правового статусу земель фермерського господарства. «Батьківщина» використовуватиме всі можливі засоби, щоб запобігти його ухваленню. Цей законопроект передбачає корпоратизацію фермерських господарств, він визначає, що фізичні особи можуть відмовлятись від власності на землю на користь товариств з обмеженою відповідальністю. Таким чином ці товариства акумулюватимуть великі обсяги землі», – пояснив він.
За словами парламентаря, цей документ також знімає будь-які кваліфікаційні вимоги до того, хто має господарювати на землі, – освіта, досвід роботи чи проживання на місцевості.
«Наприклад, у Данії земля для ведення аграрного бізнесу надається фізичним особам, які проживають або саме в цій місцевості, або на відстані 10-25 кілометрів. У Франції покупці (орендарі), як фізичні особи, так і члени об’єднання, зобов’язані працювати безпосередньо в господарстві на сільськогосподарських роботах та повинні мати відповідні кваліфікаційні вимоги: диплом або інший професійних документ, який підтверджує сільськогосподарську освіту», – зауважив Вадим Івченко.