Вадим Івченко: «Батьківщина» добиватиметься, щоб новий склад ЦВК був сформований за законом

«Батьківщина» добиватиметься, щоб при голосуванні за новий склад ЦВК були дотримані норми закону про пропорційне представництво політичних партій.

Про це під час обговорення порядку денного на потожний тиждень в прямому ефірі «5 канал» заявив народний депутат від фракції Вадим Івченко.

«Наразі непокоїть той факт, що до подання про призначення на посади членів ЦВК внесено 14 кандидатів на 13 вакансій. Тобто одного кандидата буде виключено з переліку. А якщо зауважити, що від невеликих парламентських фракції подано по одній кандидатурі, то виникає певне занепокоєння щодо представництва в ЦВК всіх політичних сил Верховної Ради», – сказав він.

Також народний депутат звернув увагу на те, що така розстановка сил, коли кількість представників від політичної сили в поданні залежить від кількості депутатів у парламентській фракції чи групі, не відповідає здоровому глузду.

«ЦВК обирається не на один рік. А після проведення виборів політична карта, цілком імовірно, зміниться. Як можна буде довіряти цьому органу, якщо більшість його представників подана від сьогоднішньої коаліції? Вважаю, що потрібно змінювати систему й обирати на таку посаду політично незаангажованих людей. І «Батьківщина» подала приклад, запропонувавши людину, яка не є представником жодної політичної сили, ні депутатом, ні помічником депутата, як це зробили інші фракції», – зазначив Вадим Івченко.

Парламентарій нагадав про те, що кандидатуру від «Батьківщини» президент вніс до подання тільки після неодноразових заяв фракції.

«Є норми Конституції України, якими чітко регламентуються порядок формування ЦВК. І ми домагатимемось, щоб при голосуванні за новий склад ЦВК були дотримані норми про пропорційне представництво політичних партій», – заявив Вадим Івченко.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова