В Україні повинна бути системна стратегія щодо захисту довкілля, – депутати від «Батьківщини»

Влада повинна створити в Україні системну стратегію щодо захисту довкілля, і реалізовувати відповідні програми задля захисту навколишнього природного середовища, адже від цього залежить якість життя громадян.

Про це під час спільного брифінгу до Дня охорони довкілля у Верховній Раді зазначила народний депутат від фракції «Батьківщина» Альона Шкрум.

«Немає сенсу говорити про запровадження реформ, якщо немає стратегії. Яку Україну ми хочемо побудувати і яке майбутнє для людей ми хочемо мати через роки? Екологія важлива саме для того, щоб люди відчувати якісь позитивні зміни в своєму середовищі і відчували задоволення від життя», – сказала вона.

За словами парламентарія, 30-35% населення стурбовані погіршенням стану здоров’я, що прямо пов’язано із відсутністю екологічної стратегії нинішньої влади.

«Забруднення атмосфери, загазованість, санітарний стан територій, токсичні викиди, забруднення водойм, зменшення площі лісів… І ніхто не займається цим питанням!» – обурено зауважила Альона Шкрум.

Зі свого боку народний депутат фракції «Батьківщина» Олексій Рябчин зазначив, що відповіддю на глобальні зміни клімату повинні стати відновлювальні джерела енергії, енергоефективність, розвиток електромобільного транспорту.

«Але сьогодні коли говорять про екологію, то мають на увазі надра і природні ресурси, а про захист довкілля – не йдеться, – наголосив він. – Відходи повинні бути не проблемою, як це є нині в Україні, а цінною сировиною, зокрема для отримання енергії. Саме таким чином повинна дбати держава про навколишнє середовище».

Як додав народний депутат від фракції Сергій Євтушок, збереження довкілля – це іспит для всього світу.

«Ми зобов’язані задуматись над тим, що залишимо для наступних поколінь», – наголосив він.

Саме тому нинішня влада повинна зосередити увагу на питаннях щодо законодавчого регулювання відповідної проблематики.

За його словами, це завдання і для вищих, і для місцевих управлінських ланок.

«На місцевих управлінських ланках повинен бути налагоджений належний рівень сортування сміття і його переробки. Кожен міський чи сільський голова повинен реалізовувати за підтримки активістів і громадян такі програми», – зазначив Сергій Євтушок.

 

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова