В Україні не може бути двох податкових систем: для обраних та всіх інших, – Юлія Тимошенко

«Батьківщина» виступає категорично проти створення в країні двох податкових систем: для обраних та всіх інших.

Про це заявила лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко з парламентської трибуни, коментуючи законопроект №2554а-д про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо розвитку вітчизняного виробництва шляхом стимулювання залучення інвестицій в реальний сектор економіки через індустріальні парки.

Політик наголосила, що діюча влада таким чином намагається продовжити «славну справу Януковича, який для себе створював «податкові лагуни», де генерувалися головні прибутки його режиму та оточення».

За її словами, саме через цю причину фракція не голосувала за законопроект №2554а-д.

«Ви створюєте для бізнесу різні умови роботи на одній території! Причому, у списку ті, хто має цукор, машинобудування. Угадайте з трьох разів: хто за цим стоїть? Петро Олексійович Порошенко! Йому не вистачає бізнес преференцій. Що ви робите? Зупиніться! Ви руйнуєте податкову систему України! Не може бути дві податкові системи на одній території!» – обурилася Юлія Тимошенко.

Лідер «Батьківщини» закликала депутатів голосувати проти цього законопроекту.

Також фракція не підтримала законопроект №2555-а, який стосується внесення змін до Митного кодексу України щодо розвитку вітчизняного виробництва шляхом стимулювання залучення інвестицій в реальний сектор економіки через індустріальні парки.

За словами першого заступника Голови фракції Сергія Соболєва, Україна після практики надання пільг спільним підприємствам на 10 років ще «досі від них відмивається».

«Більше того, коли в 2005 році уряд, який прийшов після Помаранчевої революції, подивився на структуру бюджету України в умовах працюючих так званих технопарків й інших вільних зон, то стало зрозуміло, що «найкращими інвестиціями» в Україну було завезення курячих «окорочків», вивезення і завезення пива, горілки та інших підакцизних товарів, що призвело до вимивання бюджету країни», – пояснив депутат.

За словами Сергія Соболєва, після закриття цих технопарків «країна того ж року отримала додатково майже 60% до бюджету».

«Робіть єдиний режим для всіх! Єдиний режим митного оподаткування, єдиний режим митного ввезення і тоді це буде єдина правильна система», – закликав колег член фракції «Батьківщина».

Як відомо, депутати від «Батьківщини» не голосували за законопроекти №2554а-д та №2555-а, якими пропонується визначити виключний перелік критеріїв до учасників індустріальних парків, що матимуть на 5-10 років пільгове оподаткування прибутку, зменшені податки при ввезенні імпортного устаткування та комплектуючих, знижені ставки зі сплати податку на нерухоме майно та інші преференції.

Показово, що інші підприємства, розташовані в місцевостях, де буде створений такий «індустріальний парк», не матимуть подібних пільг.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова