Урядовий проект бюджету-2018 погіршує життя українців, – Олександра Кужель

Будь-який бюджет ми маємо розглядати через призму того, як державні менеджери відпрацьовують сплачені у вигляді податків кошти, надаючи нам послуги, які вони повинні забезпечити.

Такий підхід при оцінці проекту бюджету-2018 висловила депутат від «Батьківщини» Олександра Кужель в ефірі каналу NewsOne, посилаючись на відоме висловлювання Маргарет Тетчер: «Немає державних грошей, є гроші, які сплатили платники податків».

Тобто, як зазначила політик, бюджет треба оцінювати, яким чином сплачені нами кошти повертаються через освіту, медицину, створення інфраструктури, роботу поліції тощо.

Народний депутат, посилаючись на досвід бюджетного процесу-2017, повідомила, що уряд свідомо завищує валютний курс для того, щоб забезпечити наповнення за рахунок інфляції, а значить – буде поглиблення бідності українців.

«Сказали: долар буде 31. Як прореагував бізнес? Він на наступний день після оприлюднення цифри перерахував ціну товару. У всіх вже ціна, в якій закладено долар 30,1. Якщо в цьому році було закладено долар по 27,2, але він не досяг цієї відмітки, тоді виникає питання: кому ми сплачуємо цю різницю? Зрозуміло, що завищені показники курсу закладаються свідомо», – обурилась Олександра Кужель.

Також вона зазначила, що жодного разу новий бюджет не формувався з урахуванням аналізу помилок попередніх бюджетів: «Є звіт Рахункової палати з виконання бюджету першого півріччя 2017 року, в якому дуже багато питань щодо ефективності витрат, корупції, вкрадених коштів. Тобто, якщо міністерство вкрало 100 млн., то це означає, що на ці 100 млн. йому треба зменшити фінансування, бо вони існували і без цих грошей».

Неприпустимим в країні, де 60% жителів перебуває за межею бідності, на думку депутата від «Батьківщини», є фінансування потреб президента майже на мільярд гривень.

Разом з тим, в проекті бюджету передбачено тільки на 25% збільшення оплати освітянам. Але це порушує ухвалений Верховною Радою закон, в якому за наполяганням «Батьківщини» мінімальний оклад освітянина 3 мінімальні зарплати, – зауважила парламентар.

Як приклад хибних підходів при формуванні бюджету Олександра Кужель навела фінансування космічної галузі. Вона наголосила на тому, що внаслідок непрофесійності чиновників виконання умов контрактів на десятки мільярдів доларів КБ «Південне» поставлено під сумнів.

«Космічна галузь Дніпропетровській області може дати десятки мільярдів доларів. Ви чуєте, не 3 мільярди, які ми на колінах випрошуємо у МВФ, а десятки мільярдів! Але це за умови отримання промислових потужностей «Південмашу», який не працює і вже давно не випускає продукцію. Проте ніхто не передбачає створення державного концерну для ефективної роботи галузі, появи нових робочих місць і збільшення надходжень до бюджету», – пояснила парламентар.

Олександра Кужель також додала, що при розгляді бюджету «Батьківщина» хоче побачити «не тільки цифри та рядки навпроти тексту, а скільки нових шкіл буде побудовано, скільки кілометрів дороги буде прокладено».

«Питання полягає не тільки в тому, скільки грошей виділять, але й як витрачаються ці кошти. Цього в бюджеті немає. Але найгірше – нас з вами, громадян, немає. Бо кожен бюджет маємо розглядати з точки зору, як ми з вами будемо жити в цьому бюджеті. А нам відразу сказали, що життя буде ще гірше», – підсумувала політик.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова